Diana van de Bovenkamp met Newton’s Law na de prijsuitreiking in Ermelo.
Diana van de Bovenkamp met Newton’s Law na de prijsuitreiking in Ermelo. DigiShots

Zilver voor Voorthuizense Diana op NK dressuur

29 juli 2025 om 10:05 Paardensport

VOORTHUIZEN De Voorthuizense amazone Diana van de Bovenkamp is op het NK dressuur in Ermelo tweede geworden in de klasse ZZzwaar. De 26-jarige Van de Bovenkamp kwam op het terrein van de KNHS met haar paard Newton’s Law (In Style x Johnson) aan de start. Newton is eigendom van een Taiwanese familie en staat in training bij stal Van Silfhout in Lunteren waar Diana dagelijks de paarden traint..
De maanden voorafgaand aan het NK moesten de deelnemers aan een bepaalde score voldoen om deel te ogen nemen, Diana had hier met haar 7-jarige hengst ruimschoots aan voldaan.
Vijftien deelnemers kwamen zaterdag aan de start in de eerste proef. Diana eindigde in een sterk bezet veld op de tweede plaats. Daarmee veroverde ze een mooie uitgangspositie voor een podiumplek.
De tien beste deelnemers kwamen zondag aan start in de kür op muziek. Zowel in de eerste proef als in de kür kwam Diana als laatste aan start. Dat maakte het voor de amazone extra spannend. Met een prachtige score van bijna 77% werd de Voorthuizense wederom tweede achter haar collega ruiter/trainer Diederik van Silfhout. Met de scores van beide proeven bij elkaar opgeteld betekende dat een zilveren medaille.

Diana van de Bovenkamp veroverde met haar paard Newton's Law zilver op het NK dressuur.
De Voorthuizense amazone Diana van de Bovenkamp is blij met haar tweede plaats op het NK.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie