Afbeelding
riannewijnen

Nieuw in Barneveld: ijssalon FYN YS

30 maart 2022 om 08:21 Zakelijk

BARNEVELD IJssalon FYN YS heeft de deuren geopend aan de Langstraat 27 in hartje Barneveld. Voor initiatiefnemer en eigenaar Jelle Horst gaat een droom in vervulling. Van kok naar ijsbereider, een mooi verhaal. 

FYN YS opende onlangs ook de deuren in Leusden (De Biezenkamp 27), deze zomer volgt de opening van een filiaal in Vathorst (Leeghwater 10, Amersfoort). Veel werk aan de winkel dus voor Jelle en zijn team.

Jelle: ,,Van huis uit ben ik kok en werkte bij verschillende restaurants. Dat heb ik altijd met veel plezier gedaan. Toch miste ik iets. Het kwam bij toeval op mijn pad. Uitgangspunt is dat ik altijd wil werken met natuurlijke grondstoffen. Puur natuur staat bij mij centraal. See is what you get. Hoe kan ik iets maken waar jong en oud, arm of rijk, lekker vindt en van kan genieten? Dat is ijs. We begonnen in Leusden met FYN YS en dat werd direct een succes. Al snel groeide het idee om ons concept uit te breiden. Dat is nu gelukt in Barneveld, op dezelfde plek waar al eerder een ijssalon heeft gezeten.”

KOPERMOLEN Verser dan bij FYN YS vind je het niet. Wat is het verhaal achter FYN YS? ,,Vroeg in de ochtend worden de koeien bij de Kopermolen in Stoutenburg gemolken, dezelfde dag nog hebben wij de melk verwerkt in het allerlekkerste ijs: ’s ochtends in de koe, ’s avonds op je hoorntje of in je beker. Door onze nauwe samenwerking met boerderij De Kopermolen zijn wij in staat om de ‘rauwe melk’ zelf om te toveren tot heerlijk ijs. Lokaal gehaald, lokaal omgetoverd tot ijs. Dat is waar ik voor 100% achtersta.”

SMAKEN Het assortiment van FYN YS is divers. Natuurlijk vind je hier ‘traditionele’ smaken als vanille, banaan en chocola, maar je vindt ook bijzondere smaken in de vitrines als bijvoorbeeld tomaat-lavendel, pure chocolade met olijfolie en zeezout of bloedsinaasappel met appelbloesem. Maar FYN YS wil ijsliefhebbers voortdurend blijven verrassen. FYN YS biedt voor ieder wat wils. Heerlijk roomijs, maar ook sorbets op waterbasis, suikervrij ijs en zelfs volledig vegan ijs.  ,,Kom langs voor heerlijk YS, of geniet van je ijsje op ons terras. Of bestel via de webshop lekkere ijstaarten. Laat je verrassen.”

FYN YS Barneveld. Langstraat 27 in Barneveld

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie