In het rampgebied wordt nog met man en macht gezocht naar overlevenden onder het puin.
In het rampgebied wordt nog met man en macht gezocht naar overlevenden onder het puin. Epa/sedat Suna

Collecte in alle Barneveldse dorpen voor slachtoffers aardbevingen

10 februari 2023 om 14:00 Overig

BARNEVELD De stichting Islamitisch Centrum Barneveld gaat vanaf aanstaande maandag met de collectebus langs alle huizen in de gemeente Barneveld voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië. Het wordt een flinke operatie, waar tientallen aan meedoen. ,,Maar het is echt nodig, want we zien op tv nog niet de helft van de drama’s die zich daar afspelen”, aldus initiatiefnemer en Barnevelder Mahmut Gül.

De stichting heeft een vergunning gekregen om vanaf maandag tot en met zaterdagavond huis aan huis langs de deuren te gaan om geld in te zamelen. ,,Ik zag de beelden en dacht meteen: dit is wat ik moet doen”, aldus Gül. ,,We denken ook een in behoefte te voorzien; sommige mensen hebben het misschien te druk om via Giro 555 te doneren. Daarom is dit een aanvullend initiatief om toch zoveel mogelijk geld in te zamelen. Wij zijn een kleine organisatie, met mensen uit de streek en kunnen de inwoners van de gemeente Barneveld persoonlijk bijpraten over de situatie. Zo hebben zij het verhaal compleet.” De bestaande Barneveldse stichting heeft een ANBI-status en al het geld gaat rechtstreeks naar de slachtoffers, aldus de initiatiefnemer.

Met afschuw ziet Gül wat zich in het land afspeelt waar hij zich zo verbonden mee voelt. ,,Het is werkelijk ongekend. De dramatische verhalen zijn afschuwelijk. Ik zag beelden van een man die de hand vasthoudt van zijn 15-jarige dode dochter die nog onder het puin ligt. Je ziet mensen die lijken op een bromfiets naar de begraafplaats brengen. Het snijdt allemaal diep door je ziel.”

Nadat de collecte in de hele gemeente Barneveld, gaan Gül met enkele vrienden naar het rampgebied om te helpen. ,,Ik houd mijn hart vast, over wat we daar nog gaan aantreffen. Er liggen nog heel veel mensen onder het puin.” Wat er exact met het ingezamelde geld gaat gebeuren, weet Gül nog niet. ,,We gaan die kant op. We beginnen in de stad Gaziantep en zullen dan ter plekke bepalen wat er nodig is. Dat kan noodhulp zijn, maar wellicht kunnen we een start maken met de wederopbouw, want dat is straks natuurlijk ook nodig. We hebben daar de kennis van het gebied. Als we weten wat er nodig is, dan kunnen we mensen uit de omgeving inschakelen en die zorgen dan dat de spullen die we nodig hebben er komen.” Hoewel de Barnevelders Syrië niet in kunnen, in verband met de oorlog die daar nog altijd gaande is, zullen ook de slachtoffers daar geholpen worden met spullen die in Turkije worden aangeschaft.

De zware aardbevingen in Zuid-Turkije en Noord-Syrië vonden plaats in de nacht van zondag op maandag. Er zijn inmiddels meer dan 20.000 dodelijke slachtoffers te betreuren. Afgelopen woensdag trok de gemeente Barneveld al één euro per inwoner uit voor noodhulp.

De stichting zet ook collectebussen in Barneveldse winkels neer, zodat mensen ook via die weg kunnen doneren. Dat kan tevens via een rekeningnummer: NL44 ABNA 042 912 87 38, ten name van de Stichting Islamitisch Centrum Barneveld. Wie meer informatie over de actie wil, kan contact opnemen met initiatiefnemer Gül: 06-25106587. Ook is er inmiddels een website in de lucht, speciaal voor deze actie: www.barnevelddoneert.nl.

Jannes Bijlsma

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie