
Nieuwe tussenstand in Barneveld: opkomst om 16.30 uur hoger dan in 2022
18 maart 2026 om 17:12 Politiek Gemeenteraadsverkiezingen Barneveld 2026BARNEVELD Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Barneveld waren woensdagmiddag 16.30 uur precies 17.302 stemmen uitgebracht. Dat staat gelijk aan 36,9 procent van alle stemgerechtigden. Dat is hoger dan vier jaar geleden.
Op dat tijdstip in 2022 had 33,3 procent van de kiezers gebruikgemaakt van zijn of haar stemrecht. De opkomst is nu dus iets hoger, al hoeft dat nog niet te betekenen dat de uiteindelijke opkomst hoger gaat zijn. Om 21.00 uur gaan de stembureaus dicht en begint het tellen.
De negen Barneveldse dorpen tellen gezamenlijk 46.883 stemgerechtigden. Die zullen niet allemaal gaan stemmen. Vier jaar geleden was de opkomst 67,1 procent, het laagste percentage sinds de eeuwwisseling. Twintig jaar geleden kwam nog 74,1 procent van de stemgerechtigden naar de stembus in Barneveld.




















