,,Mijn lieve stoere papa Dave heeft dit jaar de Alpe d'HuZes gereden'’, mailt Micha Stoop uit Barneveld. ,,Ik ben super trots op hem. Als vrachtwagenchauffeur maakt mijn papa lange dagen en hij is soms ook dagen weg. Toch nam hij de tijd om met zijn collega's deel te nemen aan Alpe d'HuZes.
,,Mijn lieve stoere papa Dave heeft dit jaar de Alpe d'HuZes gereden'’, mailt Micha Stoop uit Barneveld. ,,Ik ben super trots op hem. Als vrachtwagenchauffeur maakt mijn papa lange dagen en hij is soms ook dagen weg. Toch nam hij de tijd om met zijn collega's deel te nemen aan Alpe d'HuZes." Stoop

Barbecueënde vaders in het zonnetje gezet: ‘Hij staat altijd voor ons klaar’

21 juni 2026 om 07:27 Mensen

BARNEVELD Barneveldse vaders blijken een grote voorliefde te hebben voor barbecueën. Samen met Vuurenrook.nl zette de redactie van de Barneveldse Krant een vaderdagactie op touw. Wie een leuke foto instuurde, maakte kans op een professionele vleesthermometer.  


,,Op de foto onze vader Kees uit Kootwijkerbroek. Sinds een paar weken is hij heel druk met zijn nieuwe barbecue, waar wij heerlijk van mee eten. Verder staat hij altijd voor ons klaar wanneer het nodig is. Een thermometer zou super zijn, dan kunnen wij nog meer meegenieten van al het lekkers dat hij maakt!” Ingestuurd door Jarno, Remco en Anouk van Luttikhuizen.


Julian Dupain uit Kootwijkerbroek stuurde dit gedichtje in voor zijn vader Wimjan. ,,Papa houdt van elk lief buideldier, en maakt als kangoeroe veel plezier. Met papa’s gekkigheid en veel kabaal, is hij de leukste van ons allemaal. Ook is hij zorgzaam en het hele jaar, staat hij direct weer voor ons klaar. Vandaag vieren wij uw speciale dag, met een cadeautje en een grote lach. Maar er zit niet heel veel geld in mijn spaarvarken, dus wil ik het cadeautje zo voor mijn allerliefste papa binnenharken.’’ 


,,Marcel van Beek wordt morgen vijftig jaar. Hij is een eigenwijze, zorgzame, stoere vader met enorme passie voor bbq en samen eten. Liefde van hem gaat letterlijk door onze maag.’’ Ingezonden door Iris, Thijmen en Casper van Beek. 


,,Mijn lieve stoere papa heeft dit jaar de Alpe d’HuZes gereden’’, mailt Micha Stoop uit Barneveld. ,,Ik ben super trots op hem. Als vrachtwagenchauffeur zijnde maakt mijn papa lange dagen en hij is soms ook dagen weg. Toch nam hij de tijd om met zijn collega’s deel te nemen aan Alpe d’HuZes te rijden.” 


,,Gerard van de Bovenkamp uit Barneveld is niet mijn vader, maar wel m’n neef(je)’’, mailt Diny Hofman uit Zwartebroek. Samen met zijn broers en de vrouwen hadden ze zaterdag 13 juni de familie bbq voorbereid. Hij had de dag ervoor vrij genomen om een heerlijk pulled pork te maken. Uren laten garen en geduld hadden een perfect eindresultaat. Dus wat mij betreft verdient hij wel (en eigenlijk ook z’n broers) deze vleesthermometer.’’


,,Bennie van de Esschert is een echte barbecue koning’’, mailt dochter Marieke. ,,Bijna wekelijks verzint hij een nieuw gerechtje om uit te proberen op de barbecue. Het marineren begint al vroeg in de morgen.  Zon of regen, de barbecue gaat aan. Ik woon al een tijdje niet meer thuis, maar zodra ik hoor dat de barbecue brandt, kom ik graag even aanwaaien. Hij offert dan met liefde een paar ribbetjes voor mij op, of heeft stiekem al wat extra gemaakt voor het geval dat. Een nieuwe barbecuethermometer zou bij hem dus zeker niet ongebruikt in de kast belanden. En eerlijk is eerlijk: daar profiteren wij allemaal van!’’


,,Mijn vader is 26 maart 2026 opa geworden van onze lieve Sven’’, meldt Vivian van de Kamp - Polhout. ,,Sinds die dag zegt hij tegen iedereen dat hij in de Barneveldse Krant staat omdat ‘de knapste opa van Barneveld’ opa is geworden, maar er is helaas nog geen journalist langs geweest. Dit primeurtje wil ik hem dus ook niet ontnemen en graag jullie lezers zelf laten beoordelen. Die vleesthermometer heeft hij denk ik alleen al verdiend met naast zijn schoenen lopen..”


,,Onze lieve papa (Bert van den Broek uit Voorthuizen) verdient deze stralende plek in de krant, omdat hij de allerliefste en beste vader is van het hele land! Papa is geduldig en zorgzaam, en houdt van een lekker bakje koffie met een koek erbij. Met onze papa zijn we dus heel erg blij! Vaak rijdt hij mee met een truckersrit, waarbij een gehandicapte bij hem in de vrachtwagen zit. En heeft hij tijd over, dan maakt hij graag ritjes achter het vrachtwagenstuur, dan is hij pas echt vol vuur. Hij stapt altijd vroeg uit z’n bed, omdat hij samen met zijn collega’s tuinen voor klanten in elkaar zet. Maar is hij bij ons thuis, dan is het op z’n fijnst in huis. Kortom: hij is de beste vader!’’ Ingestuurd door dochters Marleen en Aletta.


,,Dit is onze lieve, grappige en stoere papa Hans van den Broek. Na wat jij heb meegemaakt afgelopen jaar kunnen we alleen zeggen dat we trots op je zijn! We houden van je. Liefs Bas, Luc en Anne van den Broek.’’


,,Onze papa (Gert Kleijer) kan goed barbecueën en koken en goed frietjes bakken. Hij verdient de prijs omdat hij de beste vader is.’’ Ingestuurd door Milan, Dani en Liz.


,,Dit is mijn vader Richard van Egdom uit Barneveld””, mailt Thomas. ,,Voor hem is barbecueën meer dan eten maken; het is gezelligheid en iedereen samenbrengen. Alles is altijd perfect gegrild en met liefde bereid. Of het nu burgers, spareribs of een goed stuk vlees is, hij maakt er elke keer weer een feestje van.’’

En de winnaar is...
Bennie van de Esschert uit Barneveld is na loting de winnaar van de vaderdagactie van de Barneveldse Krant en Vuurenrook.nl.
Hij wint een draadloze vleesthermometer t.w.v. € 159,99. Met deze slimme thermometer kan hij via een app op de smartphone tot op de graad nauwkeurig volgen wanneer het vlees perfect gaar is.
De vaders die net naast de prijs grepen, worden op deze pagina in het zonnetje gezet.

,,Op de foto onze vader Kees uit Kootwijkerbroek. Sinds een paar weken is hij heel druk met zijn nieuwe barbecue, waar wij heerlijk van mee eten. Verder staat hij altijd voor ons klaar wanneer het nodig is. Een thermometer zou super zijn, dan kunnen wij nog meer meegenieten van al het lekkers dat hij maakt!
Julian Dupain uit Kootwijkerbroek stuurde dit gedichtje in voor zijn vader Wimjan: ,,Papa houdt van elk lief buideldier, en maakt als kangoeroe veel plezier. Met papa's gekkigheid en veel kabaal, is hij de leukste van ons allemaal. Ook is hij zorgzaam en het hele jaar, staat hij direct weer voor ons klaar. Vandaag vieren wij uw speciale dag, met een cadeautje en een grote lach. Maar er zit niet heel veel geld in mijn spaarvarken, dus wil ik het cadeautje zo voor mijn allerliefste papa binnenharken.'’
,,Marcel van Beek uit Voorthuizen wordt morgen vijftig jaar. Hij is een eigenwijze, zorgzame, stoere vader met enorme passie voor bbq en samen eten. Liefde van hem gaat letterlijk door onze maag.'’ Ingezonden door Iris, Thijmen en Casper van Beek.
,,Gerard van de Bovenkamp uit Barneveld is niet mijn vader, maar wel m'n neef(je)'’, mailt Diny Hofman uit Zwartebroek. Samen met zijn broers en de vrouwen hadden ze zaterdag 13 juni de familie bbq voorbereid. ,,Hij had de dag ervoor vrij genomen om een heerlijk pulled pork te maken. Uren laten garen en geduld, hadden een perfect eindresultaat. Dus wat mij betreft verdient hij wel (en eigenlijk ook z'n broers) deze vleesthermometer.'’
,,Bennie van de Esschert uit Barneveld is een echte barbecuekoning'’, mailt dochter Marieke. ,,Bijna wekelijks verzint hij een nieuw gerechtje om uit te proberen op de barbecue. Het marineren begint al vroeg in de morgen. Zon of regen, de barbecue gaat aan. Ik woon al een tijdje niet meer thuis, maar zodra ik hoor dat de barbecue brandt, kom ik graag even aanwaaien. Hij offert dan met liefde een paar ribbetjes voor mij op, of heeft stiekem al wat extra gemaakt voor het geval dat. Een nieuwe barbecuethermometer zou bij hem dus zeker niet ongebruikt in de kast belanden. En eerlijk is eerlijk: daar profiteren wij allemaal van!'’
,,Mijn vader is 26 maart opa geworden van onze lieve Sven'’, meldt Vivian van de Kamp-Polhout. ,,Sinds die dag zegt hij tegen iedereen dat hij in de Barneveldse Krant staat, omdat hij 'de knapste opa van Barneveld' is geworden, maar er is helaas nog geen journalist langs geweest. Dit primeurtje wil ik hem dus ook niet ontnemen en graag jullie lezers zelf laten beoordelen. Die vleesthermometer heeft hij denk ik alleen al verdiend met naast zijn schoenen lopen...
,,Onze lieve papa (Bert van den Broek uit Voorthuizen) verdient deze stralende plek in de krant, omdat hij de allerliefste en beste vader is van het hele land! Papa is geduldig en zorgzaam, en houdt van een lekker bakje koffie met een koek erbij. Met onze papa zijn we dus heel erg blij! Vaak rijdt hij mee met een truckersrit, waarbij een gehandicapte bij hem in de vrachtwagen zit. En heeft hij tijd over, dan maakt hij graag ritjes achter het vrachtwagenstuur, dan is hij pas echt vol vuur. Hij stapt altijd vroeg uit z’n bed, omdat hij samen met zijn collega’s tuinen voor klanten in elkaar zet. Maar is hij bij ons thuis, dan is het op z’n fijnst in huis. Kortom: hij is de beste vader!'’ Ingestuurd door dochters Marleen en Aletta.
,,Dit is onze lieve, grappige en stoere papa Hans van den Broek. Na wat jij heb meegemaakt afgelopen jaar kunnen we alleen zeggen dat we trots op je zijn! We houden van je. Liefs Bas, Luc en Anne van den Broek.'’
,,Onze papa (Gert Kleijer) kan goed barbecueën, koken en frietjes bakken. Hij verdient de prijs omdat hij de beste vader is.'’ Ingestuurd door Milan, Dani en Liz.
,,Dit is mijn vader Richard van Egdom uit Barneveld
Mail de redactie
Meld een correctie

Jan Pieter Rottier
Deel dit artikel via:
advertentie