
Nieuwbouw ontmoetingscentrum Bronveld en stichting Hulp aan Elkaar gestart
8 november 2023 om 10:49 MaatschappelijkBARNEVELD De bouw van het nieuwe ontmoetingscentrum Bronveld en Stichting Hulp aan Elkaar in de Barneveldse wijk Oldenbarneveld is afgelopen week gestart. De wethouders Jolanda de Heer en Wim Oosterwijk gaven het startschot, met het onthullen van een bouwbord.
In het ontwerp voor het nieuwe gebouw zitten houten gevels, opvallende overstekken en vooral veel ramen. Eind 2022 kwam het ontwerp naar buiten en omwonenden en andere geïnteresseerden waren er enthousiast over.
Nu maken Bronveld en de stichting gebruik van de gemeentelijke gebouwen in Oldenbarneveld. Deze zijn verouderd en voldoen al jaren niet meer. De panden worden gesloopt en er komt één duurzaam nieuw gebouw, met warmtepomp, goede isolatie en zonnepanelen op het dak. Rondom het nieuwe pand is er ruimte voor groen en sport en spel.
HONDENBEZITTERS
Naast de besturen van Bronveld en Hulp aan Elkaar, kwamen de plannen in samenwerking met veel mensen en partijen tot stand. Ook vrijwilligers, gebruikers en omwonenden schoven aan bij de gemeentelijke projectgroep en waren aanwezig bij informatieavonden. Ook hondenbezitters werd om een mening gevraagd over de inrichting van de hondenuitlaatplaats (hup).
Wethouder Jolanda de Heer is erg content met het gezamenlijk doorlopen creatieproces. ,,Het is ontzettend mooi om te zien dat iedereen zich zo heeft ingezet om er een mooi, functioneel gebouw van te maken. Ik hoop dat het nieuwe gebouw zorgt voor veel mooie ontmoetingen in de wijk.”
ENERGIEZUINIG
Collega-wethouder Wim Oosterwijk benadrukt het duurzame aspect van het ontwerp. ,,Het nieuwe gebouw is niet alleen mooi, maar ook duurzaam en energiezuinig. En het wordt circulair gebouwd. Daarnaast krijgt het een flexibele inrichting waardoor het multifunctioneel gebruikt kan worden. Verder ben ik blij dat de meeste bomen in het gebied behouden kunnen blijven.” Bomen die moeten wijken, worden binnen het plan gecompenseerd.”
De eerste werkzaamheden op het terrein startten al in augustus, met het bouwrijp maken ervan. De lantaarnpalen, hekwerken rondom het naastgelegen sportveld, prullenbakken en zitbankjes zijn weggehaald. Vervolgens zijn de struiken die in de weg staan voor de bouw verwijderd en zijn hekken neergezet rondom de bomen die blijven staan, om deze te beschermen. Voor het bouwverkeer is een inrit aan de Begoniastraat gemaakt.
HALF MEI VERHUIZING
De gemeente verwacht dat eind maart 2024 begonnen kan worden met de bestrating rondom het nieuwe buurthuis. Half mei verhuizen Bronveld en Hulp aan Elkaar dan naar de nieuwe locatie. Aan het eind van die maand wordt de huidige locatie dan gesloopt. Vervolgens worden het nieuwe kunstgrasveld en het basketbalveld aangelegd. De aanplant van nieuwe planten en bomen staat gepland voor het najaar van 2024, vanaf het moment dat de bomen kunnen worden ‘verplant’.




















