
Jonge boekenwurmen gezocht voor Barneveldse Kinderjury
28 januari 2026 om 07:12 CultuurBARNEVELD Welke twee boeken worden door kinderen verkozen tot de beste kinderboeken van 2025? Voor de lokale Kinderjury is de Bibliotheek Barneveld op zoek naar boekenliefhebbers van 7 tot en met 12 jaar, die samen met andere jonge lezers een ,,superleuke tijd vol verhalen, ontdekkingen en inspiratie” willen beleven.
De Barneveldse Kinderjury komt op drie momenten samen. Tijdens de aftrap op vrijdag 13 februari in de bibliotheek aan de Nieuwstraat 29 krijgen de jonge lezers uitleg over de Kinderjury en ontvangen ze materialen om de boekbeoordelingen mee bij te houden. Daarna volgen de leesweken, waarin de kinderen zoveel boeken uit de speciale collectie kunnen lezen als ze willen. Deze boeken kunnen niet door andere lezers worden geleend.
WINNAARS Op vrijdag 20 maart komen de deelnemers bij elkaar voor een creatieve campagnebijeenkomst, waarbij ze anderen enthousiasmeren voor hun favoriete boek. De feestelijke afsluiting vindt plaats op vrijdag 17 april, met een officieel stemmoment. Daarna telt de landelijke Kinderjury de stemmen uit het hele land en rollen er in mei twee winnaars uit de bus: een boek in de leeftijdscategorie 7 tot en met 9 jaar en een in de categorie 10 tot en met 12 jaar.
Deelnemen aan de Kinderjury is gratis, aanmelden kan via de website van de Bibliotheek Barneveld: bibliotheekbarneveld.nl.
De drie bijeenkomsten waarbij de hele groep samenkomt vinden plaats op de vrijdagen 13 februari, 20 maart en 17 april van 15.30 tot 16.30 uur.



















