Choir4Hope uit Barneveld onder leiding van dirigent Peter Overduin.
Choir4Hope uit Barneveld onder leiding van dirigent Peter Overduin. MEIJERINK E A

Choir4Hope treedt op in Emmaüskerk: ‘Geld ophalen voor kankeronderzoek’

29 mei 2026 om 18:20 Activiteiten

BARNEVELD Zoveel mogelijk geld ophalen voor onderzoek naar kanker, dat is het doel van het Barneveldse koor Choir4Hope. Samen met Hervormd Mannenkoor IJsselmuiden-Grafhorst geeft het koor op zaterdag 6 juni om 19.30 uur een concert in de Emmaüskerk in Barneveld. ,,Het wordt een gevarieerde avond voor jong en oud, de muziek zal veel mensen aanspreken”, belooft dirigent Peter Overduin.

Tijdens het concert, dat ongeveer anderhalf uur duurt, zingt ook solist Sierk Krol (bariton) mee. Daarnaast speelt Bert Elbertsen op het orgel en Hans Veldhuizen op de vleugel. ,,Choir4Hope heeft een heel breed repertoire: van klassiek geestelijk tot ‘Phantom of the Opera’ of een nummer als ‘Lass die liebe Sonne ein’”, vertelt Overduin. ,,Het mannenkoor zal een wat geestelijker repertoire hebben. Het korenconcert is dus een goede mix van hun koor en ons koor.”

BIJZONDER KOOR Choir4Hope telt 115 leden uit een brede regio. ,,Elburg, Scherpenzeel, Ede, Lunteren… de koorleden komen niet alleen uit de gemeente Barneveld. Onze doelstelling is dat we uitsluitend concerten geven om geld op te halen voor kankerbestrijding, en dat spreekt veel mensen aan. Dat zie je meer bij bijzondere koren: mensen vinden het prima om wat langer te rijden voor een repetitie.” Zelf rijdt de dirigent ongeveer een uur naar de repetities: hij komt uit het Zuid-Hollandse Molenaarsgraaf, een klein dorpje in de buurt van Gorinchem. ,,Dat heb ik er graag voor over.”

We hebben voor ogen om volgend jaar in februari een eindcheque te kunnen overhandigen van 225.000 euro

De ruim honderd mannen van Hervormd Mannenkoor IJsselmuiden-Grafhorst onder leiding van dirigent Freddy Veldkamp komen uit de buurt van het Overijsselse Kampen en reizen ook circa een uur naar het concert. ,,Zij komen met de bus naar Barneveld en doen dit concert pro deo voor het goede doel. Een concert met deze twee grote koren past prima in de Emmaüskerk, die heeft daarvoor een heel mooi podium waar ongeveer honderd man op past. We zingen gezamenlijk een of twee nummers, dus dan staan er ook mensen naast en voor het podium.”

Ook brengt het koor een nieuw lied ten gehore. ,,We zijn nu bezig met het repeteren van ‘Love Changes Everything’. Er komen een aantal liederen terug die we eerder hebben gezongen, al let ik er wel op dat het niet dezelfde nummers zijn als bij een eerder concert in Barneveld.”

OPSPORING De opbrengst van het korenconcert gaat naar het UMC Utrecht en de WKZ Foundation, voor onderzoek naar vroegtijdige opsporing van longkanker en de chirurgische behandeling daarvan. ,,We halen twee jaar geld op voor dit doel en hebben voor ogen om volgend jaar in februari een eindcheque te kunnen overhandigen van 225.000 euro”, stelt Overduin. ,,We zitten nu al op 165.000 euro, dus dat doel gaan we zeker halen. Hiervoor hebben we twee jaar geld ingezameld voor onderzoek naar darmkanker, de twee jaar daarvoor voor onderzoek naar alvleesklierkanker.”


Hervormd Mannenkoor IJsselmuiden-Grafhorst onder leiding van Freddy Veldkamp. - Aangeleverde foto

Overduin richtte het Choir4Hope op in 2014, nadat hij eerder in 2011 het Inspire2liveChoir in Alblasserdam heeft opgericht. ,,Met beide koren zamelen we geld in voor kankeronderzoek: netto hebben we al 1,8 miljoen euro opgehaald. De ingezamelde bedragen gaan rechtstreeks naar artsen en ziekenhuizen. Na het concert overhandigen we aan onze contactpersoon de netto cheque, die bestaat uit de opbrengsten minus de kosten voor het organiseren.”

Praktische informatie concert 6 juni
Het korenconcert op zaterdag 6 juni vindt plaats in de Emmaüskerk aan de Groen van Prinstererlaan 2 in Barneveld. De kerk gaat open om 19.00 uur, het concert begint om 19.30 uur. Kaarten zijn voor 15 euro per stuk verkrijgbaar via choir4hope.nl (zie QR-code) en op de avond zelf bij de kerk. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. 

Hervormd Mannenkoor IJsselmuiden-Grafhorst onder leiding van Freddy Veldkamp.
QR-code voor het Korenconcert in de Emmaüskerk op zaterdag 6 juni.
Mail de redactie
Meld een correctie

Vincie van Kerkhof
Deel dit artikel via:
advertentie