Afbeelding
AberMedia

Twee aanhoudingen en inval in Barneveld bij mogelijke drugszaak

25 oktober 2023 om 11:44 Overig

BARNEVELD De politie heeft dinsdag in een mogelijke drugszaak twee mannen aangehouden en daarna een inval gedaan in een pand aan de Scherpenzeelseweg in het buitengebied van Barneveld. Bij de inval zijn echter geen strafbare feiten geconstateerd.

De politie kwam volgens een woordvoerder in actie na de melding dinsdagmiddag van een verdachte situatie bij de Burgemeester Aschofflaan, in de buurt van de Intratuin.

GEVAARLIJKE STOFFEN ,,Daarna is een voertuig gevolgd en langs de snelweg A12 staande gehouden’’, aldus de woordvoerder. In de kleine bus troffen agenten gevaarlijke stoffen aan, die mogelijk te gebruiken zijn voor productie van synthetische drugs. De bestuurder, een 32-jarige man uit Breda, werd aangehouden.

TWEEDE AANHOUDING Omdat de inwoner van Breda eerder samen was gezien met de bestuurder van een BMW-stationwagen, werd deze man ook aangehouden. 

Dat gebeurde rond 20.30 uur op de Burgemeester Aschofflaan, nabij de Intratuin en Gamma. Het gaat volgens de politie om een 58-jarige man uit de gemeente Nijkerk. De auto is doorzocht en daarna in beslag genomen en afgesleept naar het politiebureau.

INVAL Omdat de politie ,,een sterk vermoeden’’ had dat de twee mannen een link hadden met het pand aan de Scherpenzeelseweg werd daar dinsdagavond rond 21.30 uur een inval gedaan. 

Voor de inval werd onder meer een team van de Dienst Speciale Interventies (DSI) ingezet. Naast het DSI-team waren meerdere voertuigen van een ondersteunende groep (OG) en diverse wagens van de politie Barneveld aanwezig. Bovendien hing er een politiehelikopter in de lucht. 

VOLLE GANG ,,Er zijn in het pand aan de Scherpenzeelseweg geen strafbare feiten geconstateerd’’, aldus de politiewoordvoerder. ,,Verder onderzoek naar de aangetroffen middelen en de verdachten is in volle gang.’’

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie