
Eunice raast over regio Barneveld: deel schuur ingestort, pannen waaien van daken
18 februari 2022 om 19:12 OverigBARNEVELD Storm Eunice heeft ook in de regio Barneveld voor flink wat overlast gezorgd. De brandweer in de gemeente Barneveld kreeg sinds vrijdagmiddag half vier tientallen meldingen van stormschade. Voor zover bekend zijn er geen gewonden gevallen.
Aan de Krumselaarseweg in Barneveld stortte rond 17.30 uur een deel van een kalverschuur in. De brandweer kwam de veehouder assisteren om de dieren over te brengen naar een schuur van de buurman. Voor zover bekend zijn er geen kalveren (ernstig) gewond geraakt.
DAKPANNEN Op meerdere plekken in de regio Barneveld waaiden pannen van de daken en bezweken schuttingen door de harde wind. Ook blies de storm een groot aantal bomen om. Naast Barneveld kwamen er meldingen van stormschade uit Garderen, Voorthuizen, Kootwijkerbroek, Stroe en Kootwijk.
BOMEN Aan de Landweer in Barneveld waaide rond 15.45 uur een boom om. De brandweer moest eraan te pas komen om de boom weg te zagen. De rijbaan was tijdelijk geblokkeerd. Bij een woning aan de Hessenweg in Barneveld kwam een omgewaaide boom op het dak terecht. Vrijdagavond waaide ook op de Brummelkamperweg een forse boom om. De brandweer is lange tijd bezig geweest om de boom om te zagen. Met een kettingzaag en een bijl is de boom na ongeveer een uur zodanig klein gemaakt dat hij voorlopig geen gevaar meer vormt.
Aan de Plantagelaan in Barneveld hebben medewerkers van de gemeente twee scheefstaande bomen weggehaald met een graafmachine, omdat deze op enkele seniorenwoningen dreigden te vallen.
GARDEREN Tegen half negen werd in Garderen de Hogesteeg volledig afgesloten, meldt Persbureau Midden Nederland. Dit wegens meerdere takken en bomen die afgebroken en omgevallen waren. Door de wankele bomen is de weg helemaal afgesloten. De brandweer is alles aan het nalopen.
BLIJF BINNEN Vanwege de gevaarlijke situaties die kunnen ontstaan geldt in het midden van het land Code Oranje. Iedereen wordt aangeraden om binnen te blijven. De brandweer van de regio Gelderland Midden deed rond half zes via sociale media het dringende verzoek de brandweer alleen te bellen in geval van acute nood. En alleen 112 bij levensbedreigende situaties. ,,Het noodnummer is overbelast’’, aldus de brandweer.
Hebt u foto’s van de storm of de schade die Eunice heeft aangericht? Mail ze naar de redactie via barneveldsekrant@bdu.nl





















