Plan voor woonzorgcomplex Rumah Maluku aangepast

2 maart 2009 om 00:00 Nieuws

BARNEVELD - Het nieuwbouwplan voor een woonzorgcomplex voor Molukse ouderen aan de Boutensstraat in Barneveld wordt in overleg met de initiatiefnemers aangepast. Dat meldt Woningstichting Barneveld. De bouw start op zijn vroegst begin 2010.

De woningstichting deelde in oktober mee dat er een ,,behoorlijk financieel tekort” was, waardoor het voorstel terug naar de tekentafel moest. Om hoeveel geld het precies gaat, wil de woningstichting niet kwijt. ,,We hebben het nu enigszins aangepast, waardoor we de helft van de meerkosten hebben kunnen schappen”, zegt manager Rick de la Croix.

De belangrijkste wijziging is het aantal appartementen. ,,Dat zouden er twintig zijn, maar dat worden er nu vijfentwintig”, aldus De la Croix. De extra benodigde ruimte gaat dan vooral af van de binnentuin in het gebouw. ,,Deze tuin was aanvankelijk met zo’n acht bij vijftien meter vrij fors. Door deze te verkleinen kunnen we meer appartementen realiseren, dat levert meer geld op.” Daarnaast wordt de ruimte voor dagverzorging en de gezamenlijke keuken verkleind.”

Naast deze aanpassing lopen nog aanvragen voor subsidie bij de gemeente Barneveld en de provincie Gelderland. ,,We denken hiermee, gecombineerd met de verwachting dat bouwkosten gaan dalen, de plannen rond te krijgen”, zegt De la Croix.

Lees het volledige verhaal in de Barneveldse Krant van maandag 2 maart 2009

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie