Werkgevers vinden makkelijkst personeel in Gelderland

11 augustus 2007 om 00:00 Nieuws

ARNHEM(ANP) - Het aanbod van personeel en de vraag ernaar is het beste in balans in de provincie Gelderland. Slechts 6,2 procent van de vacatures is er lastig te vervullen in de huidige krappe arbeidsmarkt. Werkgevers in Zeeland ondervinden tien keer zoveel problemen bij het werven van nieuwe werknemers; daar is 62 procent van de vacatures moeilijk te vervullen met het aanbod werkzoekenden.

Dat blijkt uit een vrijdag gepubliceerd onderzoek op basis van de bestanden van de NationaleVacaturebank.nl. Alleen in de vier noordelijke provincies Groningen, Friesland, Overijssel en Drenthe bestaat een overschot aan werkzoekenden, ondanks de groeiende vraag naar personeel. Groningen spant de kroon: zes op de tien personen die hun gegevens hebben uitstaan bij de vacaturebank voldoen niet aan de vraag van werkgevers.

Van de Randstadprovincies scoort Utrecht het slechtst: bijna een derde van de vacatures is lastig te vervullen met het aanbod werkzoekenden. In Noord- en Zuid-Holland en Flevoland geldt dit voor 12,6 tot 15,8 procent van de vacatures.

Vooral werkgevers in de bouw, de techniek en de industrie hebben problemen om geschikt personeel te vinden. Ook in de bank- en verzekeringswereld blijkt het moeilijk voldoende financieel-economisch geschoolde werknemers te vinden.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie