‘Nieuwe kans voor sporttalent’
30 mei 2007 om 00:00 NieuwsBARNEVELD/REGIO - Om sporttalent extra kansen te bieden, bundelt Barneveld de krachten met scholen, sportverenigingen, de Gelderse Sportfederatie en andere gemeenten in de regio.
Het Groen van Prinsterercollege en Christaan Huygens behoren tot de deelnemende scholen aan ‘Olympisch Netwerk de Vallei’. Het Johannes Fontanus College twijfelt volgens de gemeente nog.
Het samenwerkingsverband biedt kansen voor talentvolle sporters, vindt wethouder Gerard van den Hengel. ,,Neem bijvoorbeeld DWK. Zwemmers die echt willen doorbreken moeten nu naar Amsterdam of Eindhoven, terwijl we in Barneveld een goede zwemvereniging hebben. Met behulp van het netwerk kan DWK in de toekomst wellicht nog betere faciliteiten bieden.’’
Van den Hengel vindt het belangrijk dat jongeren sport en opleiding kunnen combineren. ,,Van zwemmer Pieter van den Hoogenband weet ik bijvoorbeeld dat hij is gestopt met zijn opleiding om zich volledig op zwemmen te concentreren. Met behulp van het Olympisch Netwerk - dat aangepaste schooltijden kan bieden - willen we talenten stimuleren hun opleiding af te maken.’’
Het samenwerkingsverband dat woensdag 13 juni met handtekeningen wordt bekrachtigd, heeft volgens de wethouder veel voordelen. ,,Het is niet alleen goed voor de individuele sporter, maar ook voor verenigingen, gemeenten en scholen die kennis kunnen delen.’’
Volgens de gemeente komt deelname aan het netwerk het imago van Barneveld ten goede.
Op dit moment heeft Barneveld geen echte regeling voor topsporters. Wel is er een talent ontwikkelings fonds, waar talentvolle sporters geld kunnen krijgen om bijvoorbeeld reiskosten of opleidingskosten te betalen.,,Van dit fonds wordt weinig gebruik gemaakt’’, aldus Van den Hengel.
Deelname aan het regionaal samenwerkingsverband kost de gemeente geen geld.














