Felle strijd in het zwembad van De Veluwehal.
Felle strijd in het zwembad van De Veluwehal. Henk Hutten

Polodames DWK gaan strijdend ten onder

26 september 2022 om 11:55 Waterpolo

BARNEVELD De waterpolodames uit Barneveld hebben hun tweede competitiewedstrijd in zwembad De Veluwehal verloren. Tegen De Rijn uit Wageningen, een degradant uit de eerste klasse, werd het 10-13.

De wedstrijd begon meteen met een hoog tempo. Er werden mooie aanvallen aan de dag gelegd, maar beide teams hadden de verdediging goed op orde. Naomi Herpers opende de score in de eerste periode met een mooi schot. De Rijn antwoordde hier meteen op. Eerste periode eindigde in 1-1.

In de tweede periode werd het snelle spel doorgezet. Beide teams hadden een hoog tempo in omschakeling en aanval. De Rijn scoorde de 1-2, maar Yvonne Baars, tegenwoordig speelster in dames 2 maar af en toe invallend bij het eerste, trok de stand weer gelijk. De hele periode ging de stand gelijk op. Doelpunten van Jytte Altena en Eline Moree (2x) brachten de eindstand van deze periode op 5-6.

Aan het begin van de derde periode kon de wedstrijd nog alle kanten op. De Rijn had een goede zoneverdediging waardoor DWK moeilijk tot echte kansen kwam. Door te blijven bewegen in de aanval wist Laura van der Graaf Yvonne Baars mooi in scoringspositie te brengen. Baars rondde dit koeltjes af. Van der Graaf wist zelf ook nog in een man-meer te scoren. 

In de vierde periode ging de pit er een beetje uit bij de Barnevelders. De pit was er een klein beetje uit, diverse kleine foutjes van DWK werden door de Wageningse dames meteen afgestraft. Het werd uiteindelijk 10-13. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie