‘Extra bijdrage Barneveld voor Schaffelaartheater nooit verplicht’
17 maart 2010 om 00:00 NieuwsBARNEVELD - Wethouder Gerrit Tijmensen sluit niet uit dat de gemeente op een zeker moment gevraagd kan worden extra geld te steken in het Schaffelaartheater.
Verplicht is de gemeente dat echter niet, benadrukte hij dinsdag tijdens de commissievergadering Bestuur, in reactie op vragen van SGP en Burger Initiatief.
De SGP had een memo van de wethouder over het Schaffelaartheater op de agenda laten zetten.
Fractievoorzitter Gerard Schotanus wilde vooral weten of de gemeente niet voor extra kosten opdraait, als de exploitatie gevaar zou lopen.
Contractueel gezien is de gemeente mede-eigenaar van het pand, maar is ze niet verantwoordelijk voor de exploitatie.
Zowel Woningstichting, muziekgezelschap De Harmonie als de gemeente hebben elk eenderde van de aandelen. De Harmonie is via Schaffelaartheater BV echter voor honderd procent verantwoordelijk voor de exploitatie. De aandelen van De Harmonie zijn deels gefinancierd via een lening, zo werd medio februari al via deze krant bekend. Het was De Harmonie niet gelukt op eigen kracht de toegezegde bijdrage te betalen, dit als gevolg van het wegvallen van een beloofde sponsorbijdrage van drie ton van het inmiddels failliete bouwbedrijf Boers. Voorzitter Van Veldhuizen sprak in de krant van ,,een overbruggingskrediet’’ dat nodig was en meent dat het voor de zomer is opgelost. Hiervoor worden acties gehouden.
Mocht de exploitatie onverhoopt moeilijk worden – het theater loopt momenteel boven verwachting, verhuur voor congressen blijft achter - dan verwacht Tijmensen dat een andere belangstellende zich kan melden voor aankoop van aandelen van 29De Harmonie, mocht die geld nodig hebben. ,,Op zo’n moment moeten aandelen eerst aan de zittende aandeelhouders worden aangeboden. Maar dan moet de gemeente naar de situatie op dat moment kijken.’’














