
Bestuurder Karin Breuker van Norschoten stopt er eind dit jaar mee
3 juni 2024 om 14:04 ZorgBARNEVELD Directeur-bestuurder Karin Breuker neemt eind dit jaar afscheid van zorgorganisatie Norschoten in Barneveld. Per 1 december legt ze haar taken neer en hoopt ze het stokje over te kunnen geven. De organisatie is bezig met de werving voor een nieuwe bestuurder.
In een verklaring op de website van de zorgorganisatie zegt ze dat het voor haar tijd is om ‘de bakens te verzetten. ,,Ik wil graag mijn kennis en kunde blijven inzetten voor de samenleving, maar wel in minder werkuren per week.” Norschoten laat weten de ‘grote inzet en passie’ van Breuker te waarderen. ,,Mede dankzij haar inzet is Norschoten in staat gebleken om van toegevoegde waarde te zijn in de ouderenzorg en met hart en ziel het verschil te maken.”
De zoektocht naar een nieuwe bestuurder is inmiddels gestart. Norschoten hoopt deze eind dit jaar te kunnen benomen. Tot die tijd blijft Breuker op haar post.
Breuker trad op 1 juli 2016 in dienst bij Norschoten, als opvolger van Bram Roggeveen. Voor die tijd had ze al veel ervaring in de zorgsector opgedaan, onder meer als directeur medische en verpleegkundige zorg van Opella in Ede. Eerder was ze advocaat, gespecialiseerd in het gezondheidsrecht. In de eerste week na haar aantreden kwam die ervaring direct van pas, aangezien de inspectie Norschoten op een lijst plaatste met verpleeghuizen die onvoldoende scoorden. Binnen enkele maanden stelde de organisatie orde op zaken.
Afgelopen week uitte Breuker in deze krant scherpe kritiek op het hoofdlijnenakkoord van de coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB. ,,De kwaliteit van de ouderenzorg verschraalt onherroepelijk”, zei ze naar aanleiding van aangekondigde miljoenenbezuinigingen. ,,Dit akkoord is slecht nieuws voor de kwaliteit van de ouderenzorg.”




















