Echtpaar Jannie en Jan Pater-Lagerweij vieren 65-jarig huwelijk.
Echtpaar Jannie en Jan Pater-Lagerweij vieren 65-jarig huwelijk. Janneke Hek

Oud-Barnevelders Jan en Jannie 65 jaar getrouwd: ‘Zo lang samen, dat ging vanzelf’

1 mei 2025 om 15:38 Mensen

SCHERPENZEEL/BARNEVELD Vijfenzestig jaar geleden stapten Jan en Jannie Pater-Lagerweij in het huwelijksbootje. Of eigenlijk in de open koets. ,,Het was die dag prachtig weer, dat was fijn, want we reden met een open koetsje,”, blikt de bruidegom terug.

Het stel leerde elkaar kennen op een oppasadresje van vrienden van de twee. ,,Een maat van me vroeg me mee, want zijn vriendin ging ergens oppassen. Haar vriendin kwam ook mee en anders zat hij met twee meiden. Toen zagen we elkaar voor het eerst en eigenlijk was er gelijk wederzijds een klik.” 

BOERENFAMILIE

Anderhalf jaar later werd er getrouwd en vestigden de twee zich op de boerderij van de ouders van de bruid in Barneveld. Allebei afkomstig uit een boerenfamilie vonden ze al snel hun draai. ,,Na tien jaar huwelijk kwam het op ons pad om ‘in de zonwering’ te gaan. Dat was toen nog niet zo bekend, maar we zijn er vol ingegaan. We bouwden een goede naam op en hebben tot 2000 samen de zaak gehad. Toen nam een medewerker het van ons over en is onder de naam Pater zonweringen verder gegaan.”

BARNEVELD

Het echtpaar kreeg vier kinderen, twee zoons en twee dochters. ,,Een van onze zoons is helaas overleden toen hij zeven jaar oud was”, klinkt het uit de mond van Jannie. De dochters van het jubilerende stel wonen in Scherpenzeel, twaalf jaar geleden reden voor Jan en Jannie om Barneveld, waar ze vijftig jaar woonden, achter zich te laten. ,,We voelden ons direct thuis in Scherpenzeel, ook al gingen we van de boerderij naar een woning in het dorp. We hebben een slaap- en badkamer op de begane grond en dat is heel prettig. Naast het huis heb ik een moestuin en daar ben ik veel te vinden. Stilzitten is niks voor mij”, stelt Pater met klem. Dat geldt ook voor zijn kinderen. ,,Onze kinderen waren altijd buiten te vinden. Niet omdat ze van ons zo hard moesten werken, maar omdat ze dat zelf graag deden. Dat heb ik altijd gewaardeerd”, aldus de bruidegom. 

APPELTJES

Fietsen en wandelen doen de twee graag, al gaan de jaren ook tellen. Ze zijn blij dat ze nog samen zelfstandig in hun eigen huis kunnen wonen. ,,Samen redden we ons nog prima en anders wonen de kinderen dichtbij.”

Jannie is dol op kinderen (’wanneer ik niet getrouwd zou zijn, was ik graag in de kinderverzorging gaan werken’) en geniet van de elf kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Ze kookt graag en dan met name ‘lekker ouderwets’. Haar man Jan geniet van haar hutspot en gedroogde appeltjes. De twee kipjes die het stel in de achtertuin houdt, leggen genoeg eieren voor Jannie om af en toe advocaat te maken. Jannie houdt wel van een plagerijtje op z’n tijd en haar dochter die bij het interview aanwezig was duidelijk ook.

GEHEIM

Locoburgemeester Henk Vlastuin kwam het echtpaar feliciteren en genoot van een kopje koffie met taart. Hij was benieuwd naar hun ‘geheim’ dat ze al 65 jaar getrouwd zijn. ,,Er is geen geheim. Het ging eigenlijk gewoon vanzelf”, glimlachen ze. Ze zijn dankbaar voor hun gezin, elkaar en de gezondheid die ze allebei nog hebben, ondanks hun leeftijd. Kerkelijk leven ze mee met de Hervormde kerk van Woudenberg waar ze wekelijks de kerkdiensten bijwonen en veel mensen leerden kennen. Vlastuin informeerde naar hoe ze Scherpenzeel ervaren en hoe het zelfstandig wonen voor hen op hun leeftijd is.

FEEST 

Vrijdag vieren ze hun 65-jarig huwelijk met familieleden bij De Dennen in Renswoude. ,,Voor ons zestigjarig jubileum hadden we daar gereserveerd. Door corona kon het toen niet doorgaan, we hebben aangegeven dat we bij leven en welzijn ons 65-jarige huwelijksjubileum daar willen vieren. We kijken uit naar het feest met alle kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen en familieleden.”

Sinds 12 jaar woont dit jubilerende bruidspaar in Scherpenzeel.
Felicitaties van loco-burgemeester Henk Vlastuin.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie