Afbeelding
© Anjo de Haan

Burgemeester: 'Hang vlag de hele dag halfstok en zing mee met het Wilhelmus'

4 mei 2020 om 08:46 Maatschappelijk

BARNEVELD Burgemeester Asje van Dijk roept alle inwoners van Barneveld op vandaag, tijdens de Nationale Dodenherdenking, de vlag halfstok te hangen. ,,Het zou mooi zijn als iedereen om 20.02 uur, dus na de twee minuten stilte, vanuit huis het volkslied meezingt.''

Wouter van Dijk

Dat zegt de burgemeester. Normaal gesproken hangt de vlag op Dodenherdenking vanaf 18.00 uur halfstok, maar het verzoek is dus om dat vandaag de gehele dag te doen. Vanwege de coronatijd gaan de gebruikelijke openbare Dodenherdenkingen niet door. 

De twee minuten stilte vanavond worden zoals gebruikelijk voorafgegaan aan het Taptoesignaal, de zogeheten Last Post. Op de website van het Nationaal Comité 4 en 5 mei staat de muziek hiervoor uitgeschreven. Bespelers van een blaasinstrument zijn uitgenodigd om vanaf 19.58 uur het stuk mee te spelen en zo de twee minuten stilte in te luiden.

Een bloem leggen bij een oorlogsmonument kan dit jaar virtueel, via de website www.4en5mei.nl/oorlogsmonumenten/bloemen-leggen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie