Gerjan Crebolder heeft een boek geschreven over De Schaffelaar
Gerjan Crebolder heeft een boek geschreven over De Schaffelaar Henk Hutten

Lovende woorden voor boek over De Schaffelaar

21 oktober 2025 om 17:11 Maatschappelijk

NIJKERK/BARNEVELD Het boek De Schaffelaar – Huis en landgoed door de eeuwen heen van Gerjan Crebolder en Celine Slui kreeg onlangs veel lof tijdens de uitreiking van de prestigieuze Ithakaprijs. De hoofdprijs ging weliswaar aan hun neus voorbij, maar de jury sprak in haar laudatio van “een deftig en mooi boek voor een dito historische buitenplaats in het Gelderse Barneveld.”

De Ithakaprijs, die jaarlijks wordt uitgereikt door de stichting Kastelen, Buitenplaatsen en Landgoederen (sKBL), bekroont vernieuwend onderzoek naar Nederlands historisch erfgoed. De uitreiking vond plaats op landgoed Eyckestein in Maartensdijk, waar dertien genomineerden in spanning afwachtten.

Volgens de jury is het boek van Crebolder en Slui “zorgvuldig opgebouwd, rijk geïllustreerd en met veel oog voor detail geschreven.” Naast de bouw- en ontwerpgeschiedenis van het neogotische landhuis De Schaffelaar wordt ook aandacht besteed aan de mensen die er werkten, met levendige kaderteksten over onder meer ijsfeesten en ballonvaarten. Ook de beeldredactie werd geprezen: de afbeeldingen zijn “van hoge kwaliteit en vertellen een eigen verhaal.”

Gerjan Crebolder, die op De Schaffelaar opgroeide en later als gemeentearchivaris onderzoek deed naar het landgoed, werkte samen met architectuurhistoricus Celine Slui. Zij verwerkte in het boek delen van haar universitaire onderzoek naar het landhuis.

Het boek verscheen bij uitgeverij Nabij Producties in Nijkerk en is verkrijgbaar bij de boekhandels in Barneveld en via online verkooppunten voor €24,95. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie