Afbeelding
Pauw Media

Burgemeester zet racetalent, zangeres en Kootwijkerbroekse in het zonnetje

7 januari 2025 om 15:37 Maatschappelijk

BARNEVELD Na zijn speech zette burgemeester Jacco van der Tak enkele inwoners in het zonnetje: van politievrijwilligers tot een volledige klas. Na iets verteld te hebben over hun rol in de Barneveldse gemeenschap ontvingen ze een bos bloemen - en applaus. 

Hij begon met klassiek zangeres Margreet Rietveld uit Kootwijk. Zij zong, met Hans-Erik Dijkstra achter de piano, het ‘Vater Unser’ van Arvo Pärt. Daarna vertelde ze over de Johannes-Passion, die op 21 maart opgevoerd wordt in de Oude Kerk van Barneveld en waar ze bij betrokken is. Als blijk van waardering kreeg ze een grote bos bloemen. 

Die was er ook voor de tweede persoon die het podium op werd geroepen: de 24-jarige Bart Nooteboom uit Voorthuizen, bestuurslid van Floralia Voorthuizen. Hij vertelde waarom hij zo enthousiast is over het bloemencorso en waarom hij als twintiger hier graag zijn vrije tijd voor ‘opoffert.’ ,,Het is vooral heel leuk, en je doet het met elkaar.’’

SCHARLAKEN KOORD

Tevens haalde hij ondernemer Rianne van den Brink uit Kootwijkerbroek naar voren. Ze richtte ooit kinderopvang Bijdehandjes op, deed de boel van de hand en ging vrijwilligerswerk doen bij het Scharlaken Koord. Het bleef kriebelen, en daarom startte ze een nieuw initiatief: de Oude Bank, een pand met flexwerkplekken en vergaderruimtes. ,,Een plek van ontmoeting’’, zei ze daarover. 

Ook autocoureur Laura van den Hengel uit Terschuur kreeg een boeket: zij was het afgelopen jaar actief in een Ferrari in het GT Cup Open Europe. ,,Ik durfde er niet over te dromen’’, zei ze nuchter. ,,Maar het is toch gelukt.’’

POLITIEVRIJWILLIGERS

Waardering was er ook voor vier politievrijwilligers: Arjan Pater, Hans de Groot, Jan Ruiter en Harrie van Hunnik. Laatstgenoemde twee zitten maar liefst veertig jaar ‘in het vak’. Een luid applaus steeg op uit de zaal, toen Van der Tak dat noemde. 

Samen met zijn juf kwam tenslotte Nathan Kas naar voren. Van der Tak: ,,Toen Nathan mij vroeg om op de Willem van Oranjeschool bij zijn spreekbeurt over burgemeesters de ambtsketen te laten zien, heb ik direct ja gezegd.’’ Voor alle kinderen was er een klein aardigheidje.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie