Afbeelding
Theo Beumer

Grote drukte onderweg naar Airborne Herdenking op Ginkelse Heide Ede

21 september 2024 om 09:20 Herdenkingen

EDE Pendelbussen reden zaterdagochtend af en aan op de Ginkelse Heide in Ede. Er waren veel auto’s onderweg om vandaag de Airborne Herdenking bij te wonen. De gemeente riep op om de fiets te pakken of het openbaar vervoer te gebruiken.

Het publiek verzamelde zich op de vroege zaterdagochtend voor de Airborne Luchtlandingen en Herdenking. 80 jaar geleden werd Operatie Market Garden uitgevoerd. 

Er worden 100.000 bezoekers verwacht. Gemeente Ede riep op om de fiets te pakken. ,,Er staan veel hekken om je fiets te stallen. De hekken zijn genummerd om je fiets weer terug te vinden.”

Voor mensen die de fiets niet in buurt hebben staan, zijn er gratis pendelbussen vanaf station Ede-Wageningen geregeld. De bussen rijden vanaf 07.30 uur tot 16.30 uur heen en weer tussen de Ginkelse Heide en het station.

De drukte is overal. Bij station Ede-Wageningen stond het vanochtend helemaal vast met auto’s. Ook was er een wachttijd van 30 minuten voor de pendelbussen.

De gemeente meldt dat alle parkeerplaatsen vol zijn bij de Ginkelse Heide. De N224 vanuit Arnhem is dicht. Maar ook op de fietspaden zijn massa’s fietsen en op de heide file fietsen.

Tussen 09.00 en 16.00 uur is er een programma in de lucht en op de grond.

Bron: Theo Beumer

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie