De eerste editie van Top 2000 Songs & Stories werd eind vorig jaar goed bezocht in het Schaffelaartheater.
De eerste editie van Top 2000 Songs & Stories werd eind vorig jaar goed bezocht in het Schaffelaartheater. Esther Thijsen

Tweede editie Top 2000 Songs & Stories in Barneveld: ‘We zijn op zoek naar persoonlijke verhalen’

12 juli 2026 om 12:41 Evenementen

BARNEVELD Barneveld krijgt een tweede editie van de Top 2000 Songs & Stories op 2 januari 2027 in het Schaffelaartheater. De organisatie is nu al op zoek naar bijzondere verhalen van luisteraars over nummers uit de Top 2000.

Voor organisator NGK De Ontmoeting is het evenement naar eigen zeggen een manier om als kerk midden in de lokale samenleving te staan. ,,Geen dienst of preek, wel een avond waar levensverhalen worden gedeeld over muziek die raakt”, zegt mede-organisator en presentator Hans-Lukas Zuurman. ,,Zo verbinden we jong en oud, gelovig en niet-gelovig. Of het nu over liefde, verdriet of vrolijkheid gaat, iedereen zal er wat in herkennen.”   

Dat live gespeelde popmuziek daarbij een krachtig middel kan zijn, bewees de goedbezochte eerste editie afgelopen kerstvakantie. ,,Muziek roept herinneringen op, en die verhalen - tussen de nummers door verteld - sloegen aan bij het publiek.” Bezoekers gaven de voorstelling gemiddeld een 8,6, aldus de organisatie. ,,Dit betekent dat de lat nu hoog ligt”, zegt Zuurman met een lach. ,,Daarom zijn we vroeg begonnen met voorbereiden. Zo’n evenement in de kerstvakantie lijkt nog ver weg, maar we zoeken nu al verhalen en songs, zodat er geoefend kan worden.’’  

Wie een bijzonder verhaal - vrolijk, verdrietig of er tussenin - wil delen over een song uit de Top 2000, kan dat melden via https://tinyurl.com/top2000ss. De organisatie maakt uit de inzendingen een selectie voor het programma.

De entree is vijf euro per persoon, tickets zijn verkrijgbaar via de website van het Schaffelaartheater. Via het Instagram-account @top2000songsenstories deelt de organisatie updates. Contact is ook mogelijk via mail: top2000songsenstories@proton.me.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie