
Levensgrote Pokémon- en SpongeBobfiguren: kijkje achter de schermen bij Floralia
3 september 2025 om 16:06 EvenementenVOORTHUIZEN Tussen de Pokémon- en SpongeBob-figuren namen lokale politici en sponsoren van de Floralia Voorthuizen gisteravond een kijkje op het Oranjeterrein aan de Roelenengweg in Voorthuizen. Enkele corsoteams zijn daar al sinds mei druk bezig met hun wagens voor het bloemencorso op 20 september.
Het is de eerste keer dat de organisatie een kijkje achter de schermen geeft, vertelt Bart Nooteboom. ,,Mensen kennen de Floralia vooral als een leuk weekend, maar weten vaak niet dat wij in oktober al beginnen met de plannen voor de volgende editie”, licht hij toe. ,,Met deze avond willen we laten zien wat er allemaal bij de Floralia komt kijken en dat het meer is dan een evenement.”
Na een presentatie over het bloemencorso bezochten circa dertig volwassenen en tien kinderen het Oranjeterrein, waar de volwassenen werden rondgeleid langs de wagens en de kinderen een eigen dahliatableau mochten maken.
Nooteboom kijkt tevreden terug op de avond. ,,Er waren veel mensen bij die niet uit het dorp Voorthuizen komen en daar zijn we heel blij mee. Nu hebben zij ook dit stukje van de Floralia gezien.”

















