Dubent wint NK Dweilorkesten in Voorthuizen
9 juli 2012 om 00:00 AchtergrondVOORTHUIZEN - Het Brabantse dweilorkest Dubent uit Veghel ging zaterdag in Voorthuizen aan de haal met de nationale titel tijdens de achtste editie van het Nationaal Kampioenschap Dweilorkesten (NKD).
De tweede prijs ging naar het orkest Alarmfase 3 uit Bemmel, Blusswerruk uit Eindhoven ging voor het brons.
In totaal zeven dweilorkesten uit het land streden in het avondprogramma om de nationale prijs. Maar de hele dag voorafgaand was het al ‘dweilen’ in het centrum van Voorthuizen en streden veertien dweilorkesten om de Rabobank Bunckmanbokaal.
Deze werd gewonnen door De Blaasbalgen uit Leidschendam. Dweilorkest Love Hendels uit Putten werd tweede, de derde prijs ging naar het Flater Pretorkest uit Ommen. Tussen alle optredens was in het avondprogramma nog ruimte gereserveerd voor een show van Django Wagner, zanger van het Nederlandse levenslied.














