'Waterpolo in Barneveld helemaal opgeleefd'
18 december 2009 om 00:00 NieuwsDrie jaar geleden was de situatie bij De WaterKip vrij nijpend te noemen. Er moest hoe dan ook wat worden ondernomen om het gezicht boven water te houden.
Peter van Dijk (37) - voorheen jarenlang keeper bij de hoofdmacht - blikt samen met huidig Heren 1-speler Dirk-Jan Gilles terug op wat minder florissante tijden. ,,We hadden destijds een ernstig tekort aan leden. Wim de Weerd bedacht samen met wat anderen initiatieven om de zaak te redden. Dit deed hij in de vorm van waterpolo-introductiecursussen (wic’s). Ik moet zeggen dat het idee aardig aansloeg. Het is daarna allemaal uitgebouwd door de DWK-leden zelf en sommige ouders. Er werden steeds meer kinderen enthousiast gemaakt. Destijds hadden we maar vijftien tot twintig leden, inmiddels zitten we al op 52 jeugdleden. Die komen trouwens niet alleen uit Barneveld, maar ook uit Kootwijkerbroek, De Glind, Lunteren en Renswoude. Het is natuurlijk prachtig dat het beleid zijn vruchten heeft afgeworpen.”
Deze kinderen zijn verdeeld over meerdere teams. Er bestaan twee teams Onder-11, één Onder-13, één Onder-15 en één Onder-17. Gilles (18) is, samen met Mirjam van Leeuwen en Denise Heimgartner, verantwoordelijk voor de jongste spelers. ,,Dat doe ik sinds dit seizoen op maandag en woensdag. Ik vind het heel leuk om te doen. Ik ben er wel druk mee, want op dinsdag en vrijdag train ik met het eerste en in het weekend speel ik de wedstrijden. Bij dat trainen van de jeugd krijg je er veel voor terug; het is prachtig om die kinderen zich te zien ontwikkelen. Als begeleider van die waterpoloërs krijg ik daar echt energie van.”
(Het complete artikel is te lezen in de Barneveldse Krant van vrijdag 18 december 2009)














