Het nieuwe pand werd donderdag feestelijk geopend.
Het nieuwe pand werd donderdag feestelijk geopend. © Elles Tuhusula

Zonneklaar in ruimer jasje

22 mei 2026 om 10:59

Zonneklaar is in beweging, stelt Fernand trots vast: ,,Het begon zes jaar geleden bij mij in de schuur. Ik was altijd al bezig met techniek, installatiewerk, verduurzaming en had grote interesse in energieoplossingen in de breedste zin des woords. Zeker als je kijkt naar ontwikkelingen op het gebied van energiemanagement. Dat is elke dag wel in beweging, ook op het gebied van wet- en regelgeving. Na de opstart merkte ik dat de vraag snel toenam.”


NIEUW INGERICHT Door die groei verhuisde Zonneklaar naar de Zwolleweg, maar al snel bleek dat ook daar ruimtegebrek ontstond. Dat moest anders, besloot Zonneklaar: ,,We kregen het pand aan de Hermesweg op het oog en kochten het pand aan.” Zogezegd, zo gedaan, het pand werd volledig gestript en compleet nieuw ingericht. ,,We vinden het ook belangrijk dat ons inmiddels 20-koppige team er goed kan werken, ruimte heeft. Met dit pand kunnen we voorlopig vooruit, voor nu zijn we klaar voor de toekomst.”


KRACHT Wat is de kracht van Zonneklaar? Fernand: ,,Wij bieden zakelijke klanten een complete totaaloplossing aan. Immers, elk bedrijf en elke agrariër werkt weer anders. De energiebehoefte is voor elke ondernemer verschillend. Het is puur maatwerk.”


BUSINESSCASE Als het contact eenmaal is gelegd start een adviseur van Zonneklaar het adviesgesprek, legt Fernand verder uit: ,,Op basis van die uitkomst bieden we een businesscase aan. Daarna gaan we met de uitvoering aan de slag. Omdat we alles in eigen beheer uitvoeren, heb je maar met een partij te maken, en dat komt de communicatie, transparantie en werkbaarheid ten goede, merken wij in de praktijk.”


MEERWAARDE Zonneklaar gaat verder dan ‘alleen zonnepanelen’. Sterker, de specialist speelt proactief in op ontwikkelingen en uitdagingen. Ga maar na, veel bedrijven lopen tegen dezelfde knelpunten aan: het stroomnet zit vol en uitbreiding duurt lang, energieprijzen schommelen sterk gedurende de dag, terugleveren levert steeds minder op, elektrificatie van wagenparken vraagt meer capaciteit, energiebeheer wordt steeds complexer. ,,Deze ontwikkelingen maken het steeds belangrijker om energie slimmer te sturen en optimaal te benutten. En daar ligt onze meerwaarde, want wij doen geen half werk, als we iets doen, doen we het goed, zowel in het voortraject als het natraject.”


ZONNEPARK Fernand deelt graag nog een lokaal nieuwtje: ,,Op dit moment zijn we bezig met een project (Zonnepark) in Kootwijkerbroek: www.energeion.nl/projecten/bess-branderwal, mooi om daar een bijdrage aan te kunnen leveren.”


ENERGIE EVENT Bij Zonneklaar staat het delen van informatie ook hoog op de agenda, benadrukt Fernand: ,,Wij bieden de mogelijkheid om op je eigen bedrijfslocatie een eigen energie-event te organiseren. Onze experts delen graag de laatste ontwikkelingen rond duurzaam opwekken, efficiënt opslaan en slim aansturen van energie met slimme (management)systemen. Vraag gerust om meer informatie, we denken graag mee.”

Kennismaken? Wil je een passend advies voor jouw energievraagstuk? Neem dan vrijblijvend contact op. Ga naar de website (Kennismaken) en vul het digitale formulier in. Bellen of mailen kan ook. Fernand: ,,Wij helpen ondernemers ook met het aanvragen van subsidies. Er zijn er namelijk nogal wat en dat maakt de keuze soms lastig. Wij ontzorgen je van a tot z.”


Zonneklaar. Hermesweg 23-25, Barneveld. T: 0342-234561. E: info@zonneklaar.nu I: www.zonneklaar.nu

Er was veel belangstelling voor de opening van Zonneklaar.