Koevermans uitgeschakeld
20 mei 2026 om 09:57PARIJS (ANP) Tennisster Anouk Koevermans is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van Roland Garros. De 22-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde na een tiebreak in twee sets onderuit tegen de geboren Russische Polina Koedermetova, die uitkomt voor Oezbekistan: 1-6 6-7 (7).
Koevermans, de nummer 158 van de wereldranglijst, wist het hoofdtoernooi in de Franse hoofdstad nog nooit te bereiken. Vorig jaar was Justina Mikulskyte uit Litouwen in de tweede kwalificatieronde te sterk.
Arantxa Rus slaagde er maandag niet in de eerste kwalificatieronde door te komen. Suzan Lamens verzekerde zich die dag wel van een plek in de tweede ronde.
Bij de mannen plaatste Jesper de Jong zich maandag eveneens voor de tweede van drie kwalificatierondes. Max Houkes en Guy den Ouden gingen in de eerste kwalificatieronde onderuit. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp zijn al zeker van het hoofdtoernooi.