Eli Junior Kroupi van Bournemouth viert de openingstreffer tegen  Manchester City.
Eli Junior Kroupi van Bournemouth viert de openingstreffer tegen Manchester City. Epa/daniel Hambury Editorial use Only. no use With Unauthorized Audio, Video, Data, Fixture Lists, Club/league Logos, 'live' Services or Nfts. Online In-match use Limited to 120 Images, no Video Emulation. no use in Betting, Games or Single Club/league/player Publications.

Arsenal kampioen van Engeland

20 mei 2026 om 08:36

Puntenverlies Manchester City bij Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

Arsenal, dat maandagavond met 1-0 won van Burnley, heeft 82 punten. City staat op 78 punten. Het is voor Arsenal het eerste kampioenschap in 22 jaar in de Premier League en de veertiende landstitel in totaal. In seizoen 2023/2024 moest Arsenal na een spannend seizoen de titel aan City laten.

Manchester City moest winnen bij Bournemouth om in de laatste speelronde nog een kans te maken Arsenal te passeren. De thuisploeg had ook een zege nodig om maximaal druk te zetten op Liverpool in de strijd om de vijfde plaats in de Premier League, die goed is voor de Champions League.

De eerste kansen waren voor ManCity, waar Nathan Aké ontbrak en Tijjani Reijnders op de bank zat, net als Justin Kluivert bij Bournemouth. Eli Junior Kroupi bracht de thuisploeg daarna op voorsprong. Hij schoot vanaf de rand van het strafschopgebied in de rechterbovenhoek raak.

In de tweede helft kreeg Nico O'Reilly een goede kans op de gelijkmaker, maar doelman Djordje Petrovic hield het doel schoon. Kluivert kwam in de slotfase nog in het veld bij Bournemouth. Erling Haaland scoorde diep in de blessuretijd nog uit de rebound, maar er was te weinig tijd voor een tweede treffer.

Bournemouth heeft door het gelijkspel 56 punten. Dat zijn 3 punten minder dan Liverpool. Bournemouth speelt zondag uit tegen Nottingham Forest. De ploeg van coach Arne Slot, die ook een beter doelsaldo heeft, ontvangt Brentford.

BERGKAMP Arsenal heeft eindelijk weer een titel na 2003/2004. Toen werden de Gunners met Arsène Wenger als coach en Dennis Bergkamp als aanvaller kampioen zonder een competitieduel te verliezen.

Arteta werd coach van Arsenal in 2019, nadat hij eerder assistent van Guardiola was.

Arsenal staat op 30 mei nog in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain.