Beeld van vorig jaar.
Beeld van vorig jaar. Erik van 't Land

Schoolvoetbal Barneveld groeit door: 111 teams komen volgende week in actie

19 mei 2026 om 12:52 Evenementen

BARNEVELD Honderden basisschoolleerlingen uit de gemeente Barneveld maken zich op voor het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi. Van dinsdag 26 tot en met vrijdag 29 mei staat Sportpark ‘t Nieuwe Oost aan de Thorbeckelaan volledig in het teken van sportiviteit, plezier en teamwork tijdens Schoolvoetbal Barneveld 2026.

Het evenement blijft groeien en trekt dit jaar maar liefst 111 teams, bestaande uit zo’n 1150 tot 1250 spelers en speelsters. Opvallend is het grote aantal meisjesteams: 40 teams tegenover 71 jongensteams.

De organisatie is in handen van Team Schoolvoetbal Barneveld, bestaande uit Jarno van Dijk, Wouter Anbeek, Gerben Fieret, Debby Bakker-Blok, Thimo Vink, Chris ter Maten, Emily Zegers en Wesley van Ginkel. Zij zetten zich samen met vele vrijwilligers in om het toernooi tot een succes te maken. ,,We merken dat de groei erin zit´´, vertelt Wouter Anbeek namens de organisatie. ,,Dankzij vele sponsoren en vrijwilligers kunnen we de deelnemende kinderen ook dit jaar trakteren op enkele leuke verrassingen.´´

EEN GROEP PER AVOND

Elke avond komen andere groepen in actie. Groep 5 speelt op dinsdag, groep 6 op woensdag, groep 7 op donderdag en groep 8 sluit het toernooi vrijdagavond af. De wedstrijden worden gespeeld op zowel gras- als kunstgrasvelden.

Naast het voetbal is er volop aandacht voor sfeer en beleving. Zo is er muziek met een live DJ, een grote stretchtent voor schaduw en worden de deelnemende kinderen getrakteerd op limonade en ijsjes. Op vrijdag is freestyle panna-voetbalster Esmaa Essanoussi aanwezig voor extra spektakel. Ook zijn er voor de deelnemers diverse andere verrassingen en wordt het toernooi afgesloten met een spetterende prijsuitreiking.

De organisatie benadrukt dat het toernooi draait om plezier, bewegen en vriendschap. Het sportpark is rookvrij, er wordt geen alcohol geschonken en huisdieren zijn niet toegestaan (met uitzondering van hulphonden).

PARKEREN

Bezoekers worden opgeroepen zoveel mogelijk op de fiets te komen. ,,Op het terrein van VV Barneveld zijn auto’s niet welkom´´ vertelt Wouter Anbeek namens de organisatie. Voor wie toch met de auto komt, is parkeren op dinsdag, donderdag en vrijdag mogelijk bij de Midden Nederland Hallen (parkeerplaats P5). ,,Mensen die daar hun auto neerzetten, krijgen van de aanwezige verkeersregelaars een sticker, die meteen geldt als parkeerbewijs.´´

Op woensdag is het parkeerterrein van de Midden Nederland Hallen alleen beschikbaar voor bezoekers van de Musical 40-45. ,,Op die dag is het dus nog slimmer om met de fiets te komen’. De organisatie kan dan helaas geen parkeergelegenheid faciliteren.

Het wedstrijdschema en verdere informatie zijn te vinden via de website van Schoolvoetbal Barneveld en de Tournify-app.