'Drie doden door drone- aanvallen in regio Moskou'
18 mei 2026 om 09:48MOSKOU (ANP/AFP) Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
"Een vrouw is omgekomen doordat een drone een woonhuis raakte. Iemand anders ligt nog onder het puin", schrijft de Russische gouverneur op Telegram. Hij voegt daaraan toe dat bij de aanvallen in de vroege ochtend eveneens twee mannen omkwamen. In de grensregio Belgorod viel ook een dode, melden de autoriteiten.
Ook op andere plekken in de regio rond Moskou raakten woningen beschadigd en werden "infrastructuurdoelen" aangevallen. De Russische luchtverdediging onderschepte in de nacht van zaterdag op zondag in totaal meer dan 550 Oekraïense drones, aldus het Russische ministerie van Defensie.
Zelensky zegt dat deze reactie van Oekraïne op eerdere Russische aanvallen "volledig gerechtvaardigd" is. "We vertellen de Russen duidelijk dat hun staat de oorlog moet beëindigen", aldus de president. "De concentratie van de Russische luchtafweer is in de regio Moskou het hoogst, maar we zijn bezig die te overwinnen."
Zelensky beloofde vrijdag vergeldingsaanvallen na zware aanvallen op voornamelijk Kyiv eerder deze week. Hij zegt dat daarbij 52 mensen omkwamen.