Klein verlies voor SCHC

15 mei 2026 om 06:17

AMSTERDAM (ANP) De hockeysters van SCHC, de nummer 1 van de reguliere competitie en winnaar van de Euro Hockey League, zijn de play-offs om de landstitel begonnen met een 3-2-nederlaag bij nummer 4 Amsterdam.

SCHC, dat probeert de hegemonie van Den Bosch en Amsterdam na 29 jaar te doorbreken, begon sterker aan de wedstrijd. Aan het begin van het tweede kwart wist Jip Dicke dat overwicht te verzilveren uit een rebound na een grote kans van haar zus Pien Dicke. Nog geen twee minuten later kwam Amsterdam op gelijke hoogte. Imke Verstraeten benutte de eerste strafcorner van de thuisploeg. In het derde kwart zette Marijn Veen Amsterdam uit een strafcornervariant op voorsprong. Niet veel later maakte Mette Winter de 2-2 voor SCHC. Maar in het vierde kwart was Veen opnieuw trefzeker uit een strafcornervariant.

Eerder op donderdag speelden nummers 2 en 3 van de reguliere competitie Den Bosch en Kampong in de andere halve finale met 1-1 gelijk. De returns zijn op zaterdag.