
'Rusland zet nieuwe Sarmat-raketten eind dit jaar in'
13 mei 2026 om 09:57MOSKOU (ANP/AFP) Rusland heeft zijn nieuwe Sarmat-raketten succesvol getest en gaat deze tegen het einde van het jaar inzetten. Dat zegt de Russische president Vladimir Poetin. De Sarmat-raket is een intercontinentale ballistische raket, die ook kernwapens zou kunnen dragen. Hiermee zou Rusland naar eigen zeggen doelwitten in de hele wereld kunnen raken.
Rusland heeft al vaker gesproken over de Sarmat-raketten, die al jaren in ontwikkeling zijn. Het land wilde ze eind 2022 eigenlijk al in gebruik nemen in de oorlog tegen Oekraïne.
Poetin meldde dat naast de Sarmat ook de nucleair aangedreven "supertorpedo" Poseidon succesvol is getest. Deze kan volgens militaire analisten kustgebieden verwoesten door grote radioactieve golven in de oceaan te veroorzaken. Volgens de Russische president is er geen manier om de Poseidon te onderscheppen.