Duitse militairen in Brunssum fysiek en verbaal belaagd
13 mei 2026 om 08:10BRUNSSUM (ANP) De twee belaagde Duitse militairen in Brunssum zijn zowel fysiek als verbaal aangepakt. Dat meldt een woordvoerder van de NAVO-basis in die Limburgse plaats, waar de militairen gestationeerd zijn. De militairen liepen in de buurt van de golfbaan in Brunssum en werden belaagd door personen die uit een auto stapten, meldt de politie dinsdagavond.
Volgens een woordvoerder van het Duitse ministerie van Defensie en een woordvoerder van de NAVO-basis zijn beide militairen lichtgewond geraakt. De Nederlandse politie spreekt van één gewonde.
Een woordvoerder van de militaire basis laat weten dat de belagers nog niet zijn geïdentificeerd. Het is niet bekend om hoeveel daders het gaat: de woordvoerder spreekt van "meerdere individuen".
Het incident vond maandagavond rond 22.00 uur plaats.