Austin
12 mei 2026 om 09:11Netflix aangeklaagd om dataverzameling zonder toestemming
(ANP/AFP) Netflix is gisteren aangeklaagd door procureur-generaal Ken Paxton van de Amerikaanse staat Texas. Volgens Paxton verzamelde de streamingdienst zonder toestemming gegevens van gebruikers, onder wie kinderen. Volgens de aanklacht heeft Netflix jarenlang ten onrechte gezegd geen gebruikersdata te verzamelen of delen, terwijl het bedrijf dat wel deed en die informatie ook verkocht. Ook zou Netflix "verslavende" functionaliteiten hebben ingesteld die gebruikers langer laten kijken, zoals het automatisch afspelen van nieuwe afleveringen. Paxton wil dat Netflix illegaal verzamelde gegevens wist, de data niet gebruikt voor gerichte reclame zonder toestemming van gebruikers en een boete betaalt.
Düsseldorf
Douglas heeft last
van prijsbewuste consumenten
en onzekerheid
(ANP) Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
"Geopolitieke onzekerheden, stijgende inflatie en een aanzienlijke toename van energiekosten leidden tot het laagste consumentenvertrouwen in de eurozone sinds eind 2022 en een steeds selectiever bestedingsgedrag", licht de Nederlandse topman van Douglas, Sander van der Laan, toe bij de kwartaalresultaten. Door de ontwikkelingen daalde de aangepaste winst voor aftrek van onder meer belastingen in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar naar 116,1 miljoen euro, 5,1 procent lager dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
De omzet steeg met 1,1 procent tot 949,7 miljoen euro. Douglas stelt dat exclusieve en eigen merken bijna 15 procent van de omzet opleverden. Het afgelopen kwartaal begon Douglas met de verkoop van het parfummerk Orebella van model Bella Hadid.
Madrid
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel
met voorkennis
(ANP/RTR) De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen. De 39-jarige Piqué kocht in januari 2021 ruim 104.000 aandelen in Aspy Global Services na een tip van een zakenman dat een overname op komst was. Een week na het kopen van de aandelen verkocht de voormalige Spaanse international zijn aandelen weer, dat was een dag nadat het overnamebod ook echt was gedaan.