Bant

1 mei 2026 om 09:08

COA verkoopt hoeve van 7,7 miljoen euro na mislukt plan
voor vluchtelingen

(MEDIAWATCH) Het COA betaalde 7,7 miljoen euro voor een boerderij bij Bant. Het zou een aanmeldcentrum worden voor driehonderd vluchtelingen. Nu zitten er alleen anti-kraakbewoners en gaat het terrein na vier jaar in de verkoop. De miljoeneninvestering terugverdienen wordt lastig. Dat meldt de Stentor. Het gaat om een woonhuis, erf met schuren en 7,5 hectare landbouwgrond. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers onderzocht of het perceel voor een andere invulling geschikt is, zoals een leer-werkcentrum. Dat blijkt niet het geval.

"We verwachten dat de locatie in het derde kwartaal in de openbare verkoop gaat", bevestigt COA-woordvoerder Marjon Antoons aan de Stentor. "We mogen het niet op Funda zetten en dan zelf de vraagprijs bepalen of de locatie aan iemand gunnen", legt ze uit. "Hier moet altijd een taxatie aan ten grondslag liggen."


Waalwijk

Zes panden op woonboulevard
zwaar beschadigd door brand

(ANP) Bij een grote brand op een woonboulevard in Waalwijk hebben donderdag zes panden zware schade opgelopen, meldt de veiligheidsregio. De brand ontstond in het magazijn van een winkelpand en sloeg over naar naastgelegen winkelpanden.

Door de brand werd de nabijgelegen Professor Kamerlingh Onnesweg afgesloten en zijn omwonenden opgeroepen ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te zetten.

Rond 18.00 uur meldde de veiligheidsregio dat er is afgeschaald qua inzet, maar dat de brandweer ter plaatse was voor de afwikkeling. Bij de brand kwam veel zwarte rook vrij. Er zijn geen gewonden gevallen.


Eindhoven

'Flexibel vervoer in heel Noord-Brabant'

(ANP) De hele provincie Noord-Brabant heeft nu flexibel vervoer naast de gewone bussen. De dienst Bravoflex houdt in dat reizigers bij speciaal aangelegde of normale bushaltes een rit boeken. Die wordt uitgevoerd door taxibedrijven uit de regio en brengt mensen naar bijvoorbeeld een trein- of busstation, waar ze kunnen overstappen. Zuidoost-Brabant startte donderdag als laatste regio met het systeem.

Naast de meer dan 5000 reguliere bushaltes in Brabant zijn ruim 260 haltes voor Bravoflex gerealiseerd, meldt het provinciebestuur. Die staan onder meer in kleinere dorpskernen en buitenwijken zonder bushalte. In het concessiegebied Zuidoost-Brabant komen er minstens 83 haltes bij voor de dienst. In West-Brabant werd het systeem in 2025 ingevoerd en begin dit jaar in Oost-Brabant. Volgens de provincie hebben inmiddels duizenden reizigers ritten gemaakt die eerst niet mogelijk waren met het openbaar vervoer. Een rit kost 2 euro en is de hele week tot 's avonds laat beschikbaar.