Eerste Kamerlid Greet Prins (CDA) overleden
(ANP) Vicefractievoorzitter Greet Prins van het CDA in de Eerste Kamer is op 72-jarige leeftijd overleden, meldt haar partij. Prins zat sinds juni 2019 in de senaat voor de christendemocraten. Ze leed aan de zenuw- en spierziekte ALS.
Prins is in de nacht van vrijdag op zaterdag thuis overleden in Nieuwkoop. De partij noemt haar een "betrokken en bevlogen volksvertegenwoordiger die zich met overtuiging inzette voor de publieke zaak".
Ze was in haar carrière werkzaam in de zorg en het openbaar bestuur, onder meer bij Philadelphia Zorg. In de Eerste Kamer was Prins voorzitter van de commissie VWS. Ze bleef volgens het CDA "tot het laatst toe (...) zich met grote toewijding inzetten voor haar werk als senator".
Leeuwarden
Geweld tegen politie na gestaakte voetbalwedstrijd Cambuur - Vitesse
(ANP) Relschoppers hebben geweld gebruikt tegen de politie na de gestaakte voetbalwedstrijd van SC Cambuur tegen Vitesse. Agenten werden bekogeld met vuurwerk, stenen en fietsen, meldt de politie een dag na de wedstrijd.
Het duel in Leeuwarden werd vrijdagavond definitief gestaakt nadat supporters in het uitvak, enkele minuten voor het affluiten, vuurwerk naar de tribune met Cambuur-supporters gooiden. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
Na afloop zochten supporters van beide teams de confrontatie met elkaar en met de politie. Een persoon moest hierdoor naar het ziekenhuis. De politie heeft charges uitgevoerd om een groep Cambuur-supporters weg te drijven van het stadion en gebruikte daarbij geweld.
De politie onderzoekt wie zich binnen en buiten het stadion schuldig heeft gemaakt aan strafbare feiten.
Rhoon
Parachutist overleden, politie vermoedt noodlottig ongeval
(ANP) In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
De eerste melding kwam volgens de politie rond 11.45 uur binnen. Dat was een reanimatieverzoek. Volgens de woordvoerder mocht reanimatie niet baten, de persoon was overleden.
Wat er precies is gebeurd met de parachutist is niet bekend. De politie doet onderzoek, maar gaat voorlopig uit van een ongeval. De persoon droeg een parachute die open werd aangetroffen.
Skydive Rotterdam bevestigt dat de parachutist onderdeel was van een sprong die door de organisatie werd georganiseerd. Deze vond plaats vanuit een vliegtuig dat was opgestegen vanaf Rotterdam The Hague Airport.