
‘Houd kantine open voor WK-wedstrijden ‘s nachts’
22 april 2026 om 09:51 ActiviteitenBARNEVELD Normaal is een potje voetbal op tv kijken met z’n allen niet zo’n uitdaging, maar tijdens het wereldkampioenschap is dat het wél. De wedstrijden zijn pas ‘s avonds en ‘s nachts. De Barneveldse VVD wil het mogelijk maken dat sportverenigingen, buurthuizen en andere maatschappelijke organisaties in navolging van de commerciële horeca open kunnen blijven.
,,Is het college bereid om, net als bij de commerciële horeca, te bekijken of tijdelijke verruiming van openingstijden mogelijk is voor sportverenigingen en maatschappelijke organisaties tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal?’’, vragen fractievoorzitter Jarne van Schaik en raadslid Gerben Evers aan het college.
VEILIGHEID ,,Welke voorwaarden acht het college passend voor deze verenigingen en organisaties om enerzijds gezamenlijke beleving mogelijk te maken en anderzijds openbare orde, veiligheid en leefbaarheid te waarborgen?’’
De partij vraagt om een ,,toegankelijke en werkbare ontheffingsprocedure’’, en om organisaties ,,tijdig actief’’ te informeren.
KIJKMOMENTEN En tot slot is de Barneveldse VVD benieuwd of het college nog ,,aanvullende mogelijkheden’’ ziet om in de samenleving ruimte te bieden voor dergelijke gezamenlijke kijkmomenten en initiatieven rondom wedstrijden van het Nederlands elftal.
Eerder kregen de liberalen het al voor elkaar dat cafés langer open mogen blijven als Oranje speelt.
Wedstrijd om 01:00 uur ‘s nachts
Het ‘probleem’ is ontstaan omdat het wereldkampioenschap voetbal dit jaar plaatsvindt in Mexico, Canada en de Verenigde Staten. De wedstrijden van het Nederlands elftal in groep F zijn laat in de avond, of zelfs na middernacht (Nederlandse tijd).
De aftrap van Nederland - Japan, op zondag 14 juni in Dallas, is om 22:00 uur. Nederland en Tunesië, die elkaar treffen op vrijdag 26 juni in Kansas City, spelen pas om 01:00 uur. Nog niet alle aftraptijden zijn bekend, waarbij het ook de vraag is of Oranje doorgaat naar de finales.