Hoensbroek
22 april 2026 om 08:24Man overleden
bij steekincident
(ANP) Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
De identiteit van de man is bekend bij de politie, maar omdat de politie de familie nog niet in kennis heeft kunnen stellen, laat zij daar desgevraagd niets over los.
Rond 22.35 uur ontving de politie een melding van een steekincident op de Akerstraat-Noord in het Zuid-Limburgse Hoensbroek. Er kwam een traumahelikopter voor medische assistentie waarna het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis werd gebracht, aldus de politie. Daar is hij overleden aan zijn verwondingen.
De Forensische Opsporing doet onderzoek in de woning.
Rotterdam
Vier minderjarigen opgepakt voor
'poging tot doodslag'
(ANP) De politie heeft vier minderjarige jongens aangehouden die verdacht worden van openlijke geweldpleging en poging tot doodslag. Ze zouden betrokken zijn geweest bij een zware mishandeling aan de Rotterdamse Ramlehweg op vrijdag 10 april. Daarbij raakte een 16-jarige jongen uit Rotterdam gewond. Twee van de aangehouden jongens zijn 15 jaar oud en de anderen zijn 14 en 16. Allen komen uit Rotterdam.
De zware mishandeling werd gefilmd en beelden hiervan circuleerden op sociale media. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit.
Loosdrecht
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest
(ANP) De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Op dinsdag verzamelden rond 20.00 uur zo'n tweehonderd personen zich voor het voormalige gemeentehuis aan de Rading in Loosdrecht. De betoging was niet vooraf bij de gemeente aangemeld. Na iets meer dan een uur heeft de politie ingegrepen, zag een ANP-verslaggever.
Volgens een woordvoerder van de politie zijn er stenen gegooid naar agenten. Daarop zijn er charges uitgevoerd door de mobiele eenheid waarbij is geslagen met wapenstokken. Later zijn ook politiehonden ingezet om de groep demonstranten uiteen te drijven. Een woordvoerder van de gemeente Wijdemeren, waar Loosdrecht onder valt, laat weten dat de burgemeester later op de avond een noodbevel heeft afgekondigd zodat de politie de demonstratie kon beƫindigen.
Even na 22.00 uur liepen er volgens de verslaggever nog kleine groepjes mensen door de wijk. Sommigen werden daarbij achternagezeten door ME'ers.
De gemeente Wijdemeren liet vannacht in een verklaring weten dat het rond 22.45 uur weer rustig was. Het noodbevel gold tot 00.01 uur op woensdag.