Van links naar rechts: Rian Schoneveld, Moniek van Langevelde, Ronis van Everdingen en Timo Berghuis met hun medailles.
Van links naar rechts: Rian Schoneveld, Moniek van Langevelde, Ronis van Everdingen en Timo Berghuis met hun medailles. Raoul Aardema

DWK sterk in Antwerpen

21 april 2026 om 13:43

Zwemploeg pakt vijftien medailles in Belgiƫ

BARNEVELD Een grote groep zwemmers van DWK heeft afgelopen weekend uitstekend gepresteerd tijdens de 33e editie van de International Youth Swimming Cup in Antwerpen. In het 50 meter bad kwam de Barneveldse ploeg tot maar liefst vijftien medailles en een groot aantal persoonlijke records.

De selectie bestond uit vijftien zwemmers, die samen goed waren voor 87 starts. Daarbij werden liefst 47 persoonlijke records verbeterd. De prestaties leverden vijf gouden, zes zilveren en vier bronzen medailles op.

UITBLINKER Uitblinker bij de mannen was Ronis van Everdingen. Hij veroverde goud op zowel de 200 als 400 meter wisselslag, pakte zilver in de finale van de 100 meter rugslag en brons op de 100 vrije slag. Ook Timo Berghuis liet zich zien met goud op de 50 meter vrije slag onder 18 jaar en zilver op de 400 wisselslag. Gastzwemmer Rian Schoneveld (Lochem) kwam thuis met zes medailles.

SUCCESVOL Bij de dames was Moniek van Langevelde succesvol met goud op de 400 meter vrije slag en zilver op de 200 meter vrije slag. Gerlin van de Krol (o16) voegde daar goud op de 100 schoolslag en zilver op de 50 schoolslag aan toe. Daarnaast waren er tal van sterke klasseringen. Olivier Valeijn, Stef van de Wal en Moira Iseger lieten resultaten zien die thuishoren in de top tien van Nederland. Met veel medailles, finales en persoonlijke records kan DWK terugkijken op een zeer geslaagd internationaal weekend.
RUBEN BAARS Tegelijkertijd werden in Rotterdam de kwalificatiewedstrijden voor het EK Jeugd gezwommen. Ruben Baars kwam daar in actie op zijn favoriete 50 en 100 vrij en de 50 schoolslag. Hij zwom op de laatste twee afstanden persoonlijke- en clubrecords met respectievelijk 51.65 en 29.27, maar dat was helaas niet snel genoeg voor kwalificatie voor het Europese jeugdtoernooi.
Ruben Baars gaat de komende week mee met het opleidingscentrum Amsterdam op trainingsstage naar Griekenland. Daar kan de talentvolle zwemmer van het Barneveldse DWK een goede en stevige basis neerleggen voor de laatste fase van het zwemseizoen.