ILLUSTRATIEF - Spullen in een noodpakket in een woonkamer. Steeds meer mensen volgen het advies op om een noodpakket in huis te halen voor als er oorlog uitbreekt of een ramp is gebeurd. ANP JEROEN JUMELET
ILLUSTRATIEF - Spullen in een noodpakket in een woonkamer. Steeds meer mensen volgen het advies op om een noodpakket in huis te halen voor als er oorlog uitbreekt of een ramp is gebeurd. ANP JEROEN JUMELET ANP/Jeroen Jumelet

Veel mensen halen neus nog op voor noodpakket

13 april 2026 om 09:49

AMSTERDAM (MEDIAWATCH) Na een grote overheidscampagne om je voor te bereiden op een noodsituatie, heeft nog altijd meer dan de helft van de Nederlanders geen noodpakket in huis, blijkt uit nieuwe cijfers van Ipsos I&O waar De Telegraaf over bericht. Dat terwijl een noodsituatie niet meer uit te sluiten is, stelt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid). Het ministerie hield afgelopen jaar een campagne getiteld Denk vooruit, waarin onder meer miljoenen informatieboekjes werden verspreid.
Toch heeft de campagne nog niet het gewenste effect: een groot deel van de Nederlanders komt nog niet in actie om zich voor te bereiden op een noodsituatie. Inmiddels heeft 44 procent van de Nederlanders een noodpakket samengesteld.