Vianen

13 april 2026 om 09:48

Burgemeester boos over opnieuw sluipverkeer

(ANP) Burgemeester Sjors Fröhlich van Vijfheerenlanden wil opnieuw in gesprek met Rijkswaterstaat over het sluipverkeer in een aantal kernen van zijn gemeente. Automobilisten proberen deze zaterdag file op de A2 ten zuiden van Utrecht te vermijden en rijden dan door de bebouwde kom van Vianen, Hagestein en Zijderveld. Gevolg zijn ook daar files en gevaarlijke situaties.

Vanwege werkzaamheden is de A2 richting Utrecht dicht tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn. Rijkswaterstaat heeft enkele sluiproutes afgesloten en heeft verkeersregelaars ingezet.

Desondanks is het volgens Fröhlich "chaos in Vianen" en "enorm druk op de smalle Kanaaldijk langs het Merwedekanaal", meldt hij op X. Hij zegt dat Rijkswaterstaat niet is ingegaan op zijn voorstellen om de toestand te verbeteren en wil daar dus weer over in gesprek. Fröhlich roept automobilisten op de A2 te mijden en de omleiding via de A27 te volgen: "Ga niet binnendoor via de dorpen! Dat kost u nog meer tijd. (En de inwoners veel ergernis)."

Fröhlich wil dat Rijkswaterstaat extra maatregelen neemt, zoals het afsluiten van de verbindingsboog van de A27 naar de A12, waar het verkeer door de files op de A2 ook vastloopt. Ook moet er, net als eerder bij Everdingen, extra toezicht komen in Zijderveld, aldus de burgemeester. En de Jan Blankenbrug over de Lek moet tijdens de werkzaamheden dicht, vindt hij. Automobilisten bleken op die brug over het fietspad te rijden om aan de files te ontsnappen en naar Nieuwegein te komen.

De werkzaamheden op de A2 onder Utrecht in de weekenden duren nog tot en met 11 mei.


Den Haag

Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

(ANP) Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

"Hij ontkent in het museum te zijn geweest en heeft de roof niet gepleegd", aldus advocaat Simcha Plas. "En dus is er in onze zaak geen deal."

Begin deze maand werd bekend dat de gouden helm van Cotofenesti en twee van de drie gestolen armbanden terecht waren. De voorwerpen zijn Roemeens erfgoed en werden in de nacht van 24 op 25 januari gestolen uit het museum, dat ze in bruikleen had van het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. De helm is zo'n 2500 jaar oud. Hij bleek na teruggave een beetje ingedeukt.

De Dacische kunstschatten werden onder zware bewaking gepresenteerd op een bijeenkomst en zouden daarna zo snel mogelijk teruggaan naar Roemenië. Justitie meldde toen ook dat er afspraken zijn gemaakt met de verdediging en dat een van de voorwaarden de teruggave was van de gestolen kunstschatten.

Onderdeel van dit soort procesafspraken is vaak dat het Openbaar Ministerie een lagere straf eist.