Topscorer Jeroen Cramer (rechts) kopte snel de 2-0 binnen. Het zou 5-2 worden.
Topscorer Jeroen Cramer (rechts) kopte snel de 2-0 binnen. Het zou 5-2 worden. Theo Beumer

Harskamp laat ONA kansloos

12 april 2026 om 08:30

Titel ligt nu echt voor het grijpen

Eip Janssen

HARSKAMP Kampioenskandidaat Harskamp heeft er zaterdagmiddag in de topper tegen het op de tweede plaats staande ONA’53 geen gras over laten groeien. Een zeer overtuigende, niet geflatteerde 5-2 zege was het gevolg.


,,De start was geweldig. Binnen vijf minuten werd ONA ’53 overrompeld. Anass el Hassnaoui en Jeroen Cramer scoorden: 2-0. De ploeg stond op scherp na de wat mindere wedstrijd bij De Paasberg (6-2 verlies, red.). In het vervolg beloon je jezelf te weinig en had het zeker 4-0 moeten en kunnen staan”, keek trainer Jillert Krikke terug. De voormalige DTS Ede speler-was vorig seizoen nog trainer bij VVO, maar beëindigde zijn contract. ,,Ik ben bevriend met Harskamp-trainer Collin Oosterholt. Van het een kwam het ander en ik denk dat wij een uitstekend duo vormen. Nee, wij werken echt op basis van gelijkheid, hoewel Collin Oosterholt de huidige hoofdtrainer is. Dat de samenwerking uitstekend verloopt, blijkt wel uit het feit dat wij komend seizoen als gelijkwaardig duo verdergaan”, gaat Krikke verder. Op de vraag in welke klasse geeft de routinier tactisch geen echt antwoord. ,,Dat weet je pas wanneer de concurrentie je niet meer kan inhalen. Maar dat we tegen ONA met goed voetbal een belangrijke slag hebben geslagen, is zo klaar als een klontje.” Harskamp liet ONA nog op 2-1 komen na een scrimmage voor het doel. ,,Ik denk dat Harskamp uitstekend de kleedkamer uitkwam en de 3-1 na negen minuten door Michel Hol was de bekroning. Dan laat je weer wat kansen liggen en komen de gasten op 3-2. Toch had ik geen moment het gevoel dat het mis zou gaan”, gaat de Harskampse trainer verder. 


SCHEIDSRECHTER Waar ONA de goed fluitende vrouwelijke scheidsrechter Fijke Hoogendijk nog wel eens uit probeerde, bleef de thuisclub gewoon spelen. ,,Op de vleugels hebben we veel snelheid. Spits Jeroen Cramer werkt keihard en vanaf het middenveld is Michel Hol de inkomende man. Maar eigenlijk viel vandaag geen enkele speler uit de toon”, was Krikke helder. Hij had zeker wat Jeroen Cramer betreft volkomen gelijk. Op een moment dat menig spits zich zou omdraaien omdat hij niet goed werd aangespeeld, maakte Cramer een sliding. De bal kwam bij de 10 seconden eerder ingevallen Lars Haalboom, die Michel Hol zijn tweede en Harskamps vierde doelpunt liet aantekenen: 4-2. De 5-2 door Lars Haalboom was voor de scheidsrechter het teken af te fluiten. ,,Ik heb het bij Harskamp uiteraard goed naar mijn zin. Een fijne vereniging met niet alleen oog voor het eerste elftal maar de hele vereniging. Ik voel me hier als een vis in het water”, ging Jillert Krikke verder. Hij speelde, gezien zijn netwerk, een belangrijke rol op het moment dat vaste doelman Thomas Vlastuin geblesseerd raakte. ,,Ik wist nog dat Fabian Philips vanuit mijn RKHVV-tijd een uitstekende doelman was. Hij is benaderd en helpt de club uit de brand totdat Vlastuin weer fit is.” Thomas Vlastuin liet tijdens de wedstrijd weten dat hij op de terugweg is van een lastige polsblessure. ,,Ik zou graag nog wat wedstrijden willen spelen”, vertelde de onfortuinlijke doelman. ,,De afspraak is dat Thomas Vlastuin, bij terugkeer eerste doelman is en blijft. Dat weet Fabian Philips ook. Maar op dit niveau worden geen cadeaus weggegeven", aldus Krikke.