Burgemeester Bolsius.
Burgemeester Bolsius. Rinus van Denderen

Amersfoortse burgemeester Lucas Bolsius langer afwezig

17 december 2025 om 16:10 Politiek

AMERSFOORT De Amersfoortse burgemeester Lucas Bolsius heeft langer de tijd nodig om te herstellen van een longontsteking. Daarom blijft hij langer afwezig. Eind september legde hij zijn taken tijdelijk neer.

door Benthe Bronkhorst

De burgemeester denkt zijn werk na de voorjaarsvakantie weer op te kunnen pakken. Dat is vanaf eind februari. ,,Het herstel van de burgemeester verloopt voorspoedig, wel is daarvoor meer tijd nodig”, schrijft het stadsbestuur in een bericht aan de gemeenteraad. Na de voorjaarsvakantie is hij naar verwachting ‘voldoende fit’ om weer aan het werk te gaan.

In de zomer liep Bolsius een zware longontsteking op. De maanden na de zomer werd hij al regelmatig vervangen door loco-burgemeesters en eind oktober meldde hij zich voor een paar maanden ziek. Hij wilde zich volledig richten op de behandeling van zijn longontsteking én zijn herstel. Na de kerstvakantie zou hij weer beginnen.

Henri Lenferink blijft de komende maanden waarnemend burgemeester van de stad. Hij was van 2003 tot en met 2023 burgemeester van Leiden. Daarna was hij anderhalf jaar waarnemend commissaris van de Koning in de provincie Gelderland.


(Dit bericht werd eerder gepubliceerd op de website en in de app van Nieuwsplein33. Een journalistieke samenwerking tussen De Stad AmersfoortDe Stadsbron en RTV Utrecht).