Open training Oranje voor EK uitverkocht
23 mei 2024 om 08:49ZEIST (ANP) De KNVB heeft alle 2000 kaarten voor de open training van het Nederlands elftal op 1 juni verkocht. Bondscoach Ronald Koeman staat dan voor het eerst in aanloop naar het EK met nagenoeg zijn volledige selectie voor de Europese eindronde op het veld. Donyell Malen en Ian Maatsen zijn er nog niet bij in Zeist. Zij spelen op 1 juni met Borussia Dortmund de finale van de Champions League tegen Real Madrid.
De KNVB maakt een soort festival van de open training van Oranje. Artiest Flemming treedt op en er staan foodtrucks voor hapjes en drankjes. Een deel van het Nederlands elftal komt op 27 mei al bijeen voor een driedaagse trainingsstage. Dan is er geen publiek welkom. Koeman kijkt uit naar de open training van Oranje. "Het is een mooie traditie dat we onze fans uitnodigen bij de eerste training", zegt hij in een persbericht van de voetbalbond. "We hopen dat Duitsland straks oranje kleurt, in de stadions én de speelsteden."
Het Nederlands elftal oefent nog tegen Canada (6 juni) en IJsland (10 juni) voordat het op 11 juni vertrekt naar Wolfsburg, waar de nationale ploeg tijdens het EK verblijft. Nederland opent de groepsfase van het EK op 16 juni met een wedstrijd tegen Polen in Hamburg.