2022-01-30 00:32:50 epa09717258 Mexican bullfighter Leo Valadez fights his first 482 kg bull 'Aventureto' in the Plaza de Toros La Luz de Leon, in the state of Guanajuato, Mexico, 29 January 2022.  EPA/Luis Ramirez
2022-01-30 00:32:50 epa09717258 Mexican bullfighter Leo Valadez fights his first 482 kg bull 'Aventureto' in the Plaza de Toros La Luz de Leon, in the state of Guanajuato, Mexico, 29 January 2022. EPA/Luis Ramirez Epa/luis Ramirez

Spanje wil dierenrechten versterken

21 februari 2022 om 10:23

MADRID (ANP/RTR) De Spaanse regering heeft vrijdag aangekondigd de dierenrechten in het land te willen versterken. Daartoe wil ze een nieuwe wet laten aannemen, die echter nadrukkelijk niet van toepassing zal zijn op stierenvechten. Wel wil de regering onder meer de verkoop van huisdieren in winkels verbieden en dierentuinen omvormen tot opvangcentra voor dieren in het wild.

Het wetsontwerp zal nog een openbare hoorzitting, een nieuwe lezing in het kabinet en een parlementaire stemming moeten ondergaan. De wet verbiedt ook het inzetten van wilde dieren in circusvoorstellingen en het moedwillig doden van huisdieren. Overtreding van de wet kan tot gevangenisstraf leiden.
De hervorming omvat echter niet het stierenvechten, een traditionele hoeksteen van de Spaanse cultuur waarvan de regering aangaf dat die apart moet worden aangepakt. "We waren van mening dat dit land daarvoor een breder debat nodig heeft", zei een woordvoerder.