‘Bevoorrading van supermarkten is een uitdaging in sommige delen van het land’
8 februari 2021 om 12:23AMSTERDAM (ANP) Supermarktconcerns doen hun uiterste best om hun winkels zo goed mogelijk te bevoorraden. Maar in sommige delen van het land is dat een uitdaging door de lastig begaanbare wegen, meldt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). “De thuisbezorging wordt ook zoveel mogelijk weer opgestart, maar waarschijnlijk met de nodige vertragingen,” aldus de woordvoerster van CBL.
Albert Heijn, Jumbo en Lidl konden nog niet reageren op de vraag in hoeverre de bevoorrading en bezorging weer op gang is gekomen.
Auto’s slippen van spekgladde wegen
DEN HAAG (ANP) Bij Rijkswaterstaat blijven de meldingen over ongelukken en slippartijen op de weg binnenstromen. Zondagmiddag stond de teller op 165, meldt de instantie die de snelwegen beheert. Druk was het zondag niet op de wegen, maar de gladheid is verraderlijk en leidde er op veel plaatsen toe dat auto’s en vrachtwagens hun grip verloren. “Het blijft voornamelijk bij blikschade en voertuigen die van de weg zijn geschoven en niet verder kunnen”, aldus Rijkswaterstaat.
Winterweer niet best voor trein en spoor
UTRECHT (ANP) Treinen en sporen kunnen op verschillende manieren last hebben van kou en sneeuw, zo staat op de site van NS. Sneeuw kan zorgen voor storingen aan de elektrische installaties. Stuifsneeuw kan kortsluiting veroorzaken. Wissels kunnen vast komen te zitten.
Het merendeel van de wisselstoringen van zondag werd veroorzaakt door sneeuw. De verwarming van de wissels werkt wel, maar die komt niet door de laag sneeuw heen. En daardoor kunnen de wissels niet meer bewegen. Storingsploegen proberen dit te verhelpen, maar het sneeuwt snel weer vast.
Veel basisscholen toch dicht wegens sneeuw
AMSTERDAM (ANP) Een groot aantal basisscholen in het hele land blijft maandag nog dicht omdat veel docenten de scholen niet kunnen bereiken wegens het winterse weer.
Zo maakte de Stichting Katholiek Onderwijs West-Friesland (SKOWF), waaraan 23 basisscholen zijn verbonden, bekend dat de scholen maandag gesloten blijven. "Het KNMI heeft de weersverwachting voor vannacht en morgen tot het middaguur bijgesteld naar code oranje vanwege uitgebreide gladheid. Dit betekent dat Rijkswaterstaat adviseert niet de weg op te gaan. SKOWF volgt dit advies op, de scholen van SKOWF blijven morgen 8 februari dicht voor de veiligheid van iedereen. Er is geen fysiek onderwijs, onderwijs op afstand en noodopvang”. aldus de stichting in een brief aan de ouders. De stichting Openbaar Onderwijs aan de Amstel (OOadA, met 22 scholen) laat eveneens weten de deuren niet te openen.