Cursus uilen en zwaluwen op boerenerven

1 maart 2010 om 00:00 Nieuws

REGIO - De agrarische natuurvereniging Vallei Horstee organiseert dit voorjaar een praktijkcursus van 4 avonden over de uilen en zwaluwen die leven op het erf van boeren en buitenlui. De cursuslocaties zijn in de omgeving Leusden, Achterveld, Scherpenzeel. De eerste avond is op donderdag 25 maart.

De boerenzwaluw, de huiszwaluw, de steenuil en de kerkuil broeden van oudsher veel op boerenerven. Deze soorten hebben het moeilijk. Stallen worden vaker afgesloten in verband met de hygiëne, boerderijen worden nu bewoond door burgers, kleine schuurtjes en hoekjes met ruigte en struweel verdwijnen. Daardoor komt er minder nest- en voedselgelegenheid. Agrariërs en bewoners van het buitengebied kunnen de vogels helpen met nestkasten of een passende beplanting. Iedereen die meer wil weten over uilen en zwaluwen is welkom. Voor wie zelf iets wil doen voor de vogels is het ook mogelijk om vrijwilliger te worden bij Vallei Horstee.

Op donderdag 25 maart start de cursus met een lezing over steenuilen en een avondexcursie waarbij steenuilen op geluid worden geïnventariseerd in de omgeving van Achterveld. De tweede avond staat in het teken van de boerenzwaluw die bij ons broedt en overwintert in Afrika. De derde avond gaat over het inrichten van het erf om het zo geschikt mogelijk te maken voor uilen en zwaluwen. Tijdens de vierde avond worden nestkasten van steenuil en kerkuil bekeken en kunnen hopelijk een aantal jonge uilen geringd worden. De deelnamekosten voor de cursus zijn 40 euro. Voor mensen die al vrijwilliger zijn bij de werkgroep of die dit willen worden, is deelname gratis. Voor aanmelding of verzoek om meer informatie stuurt u een email naar info@valleihorstee.nl of bel 06-53.70.10.00 (Hans Veurink).

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie