Het bestuur van Plaatselijk Belang Garderen met in het midden voorzitter Ton van Krevel.
Het bestuur van Plaatselijk Belang Garderen met in het midden voorzitter Ton van Krevel. Henk Hutten

Plaatselijk Belang Garderen over de verkiezingen: ‘Nieuwbouw gaat goed’

2 maart 2026 om 15:33 Maatschappelijk

GARDEREN Terugblikkend op de afgelopen vier jaar is voorzitter Ton van Krevel van Plaatselijk Belang Garderen vooral een tevreden mens. „Er is in positieve zin veel gebeurd in Garderen sinds we voor het laatst gingen stemmen voor de gemeenteraad in 2022. We zijn een klein dorpje, maar we hebben als PB Garderen toch wel behoorlijk wat voor elkaar gekregen de voorbije jaren.”

Daarbij was, zegt de voorzitter, het contact met de lokale politiek en de gemeente goed. „Ik heb eigenlijk geen reden om te klagen over de samenwerking met gemeente en politiek. We hebben daar denk ik een prima verstandhouding mee en dat helpt om dingen gerealiseerd te krijgen.”

Geen vrachtwagens in het dorp en meer 30-kilometerzones

BOUWEN De eerste ontwikkeling in Garderen waar Van Krevel blij mee is, is dat er op het moment flink gebouwd wordt in het dorp. „Het gaat qua nieuwbouw hartstikke goed. Op de plek van het oude dorpshuis hebben we een paar heel mooie woningen neer kunnen zetten en aan de H.C. Bosstraat wordt een nieuwe school gebouwd. In de hoek van die school groeit het woningaanbod ook weer met zo’n vijftig woningen. Dat is echt een verschil met 2022, want toen hadden we jaren niets gebouwd.”

PLEKKEN GENOEG Ook voor de toekomst zijn de bouwvooruitzichten niet ongunstig, zegt Van Krevel. „Op de Oud Milligenseweg komt een hofje met twintig woningen, er is de mogelijkheid te bouwen bij de Dr. Kruimelstaete, en een aannemer is aan het inventariseren of er woningen in Garderen-West kunnen worden neergezet, dus we hebben plekken genoeg.”

Punt van zorg is voor PB Garderen wel of de nieuwe woningen aansluiten bij de vraag vanuit het dorp. „Wij willen graag woningen, maar wel bij voorkeur passend bij de plaatselijke behoefte. Dan denk ik met name aan betaalbare huur- en koopwoningen.”

VERGRIJZING Die betaalbare huur- en koopwoningen zijn volgens hem ook nodig om verdere vergrijzing van Garderen te voorkomen.

„Op dit moment is 25 procent van de inwoners boven de 65 jaar. Daar heb ik niets op tegen, ik ben het zelf ook, maar als je een leefbaar klimaat wilt houden, met goede voorzieningen en veel activiteiten, heb je jongere mensen nodig. Nu zien we dat veel twintigers uit ons dorp die een gezin gaan stichten zich elders vestigen. Als we niks doen om dat tegen te gaan, sterft Garderen uit.”

CLUBHUIS In het verlengde van het tegengaan van vergrijzing ligt voor Van Krevel het verbeteren van de faciliteiten van de voor jonge mensen belangrijke voetbalclub Veluwse Boys. 

Hij is dan ook erg blij dat woensdag 18 febaruri bekend werd dat er 500.000 euro subsidie komt via de Regio FoodValley voor onder meer nieuwe kleedkamers en een nieuw clubhuis op het complex aan de Hogesteeg. ,,Dat is voor ons hele dorp goed nieuws.’’

GESCHROKKEN Zijn er naast dat clubhuis nog andere belangrijke aandachtspunten voor PB Garderen de komende jaren? „Ja, we hopen dat we niet opnieuw, zoals in 2024, overvallen worden door plannen om hier een onevenredig groot asielzoekerscentrum neer te zetten. Daar zijn we toen wel van geschrokken, zeker ook van de rol van de gemeente. Gelukkig is het met een sisser afgelopen en is de band met de gemeente nu weer heel goed. Verder is voor ons het ontbreken van zebra’s en oversteekplaatsen een belangrijk aandachtspunt qua verkeersveiligheid. En tot slot willen we graag het vrachtwagenverkeer blijvend weren uit Garderen, want dat verbetert de veiligheid hier echt, net als het uitbreiden van de 30-kilometerzones in het dorp.”

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie