Wijkplatforms leveren 40.000 euro aan budget in
maandag 18 april 2011 11:39
6 reacties
BARNEVELD - De gemeente Barneveld bezuinigt dit jaar 40.000 euro op het budget voor de wijkplatforms.
Dat blijkt uit een memo die wethouder Hans van Daalen recent aan de gemeenteraad heeft gestuurd. Het schrijven is een antwoord op een vraag van het CDA in november vorig jaar. De christendemocraten wilden weten wat de zinsnede dat er 'minder ruimhartig wordt omgegaan met het honoreren van verzoeken van wijkplatforms' in de praktijk betekent. Het besluit is onderdeel van het bezuinigingspakket waar de raad vorig jaar mee instemde. Van Daalen legt in de memo uit dat voor het uitvoeren van activiteiten van wijkplatforms twee budgetten beschikbaar zijn: het wijk- en het buurtbudget. Het wijkbudget is de post waarop gekort wordt. Het budget voor 2011 is vastgesteld op 31.500 euro. ,,Dit betekent ten opzichte van voorgaande jaren een forse bezuiniging van 40.000 euro'', schrijft Van Daalen. Van het wijkbudget worden wensen op het gebied van fysieke (her)inrichting van de openbare ruimte bekostigd. Te denken valt aan straatmeubilair, kerstboomverlichting en extra groen. ,,Om te voorkomen dat het budget het eerste kwartaal al op is, worden per kwartaal de aanvragen verzameld en beoordeeld voor een evenwichtige spreiding van het budget over de wijken en over het jaar.'' Volgens woordvoerder Bertil Rebel is de bezuiniging minder dramatisch dan wellicht gedacht. ,,Tot op heden bleef er altijd zo'n 15.000 euro over. En sinds 1 januari tot op heden is nog geen enkele aanvraag ingediend.''
Het buurtbudget blijft onaangeroerd. Hiervoor is in totaal voor alle platforms 20.000 euro beschikbaar. De gemeente Barneveld betaalt hier 7.500 euro van en Woningstichting Barneveld 12.500 euro. Het geld is beschikbaar voor activiteiten die 'leefbaarheid en sociale cohesie in de wijk' bevorderen, bijvoorbeeld een buurtbarbecue of een zwerfvuilproject. ,,Gezien het aantal aanvragen in 2010 en het belang van gezamenlijke wijkactiviteiten blijft het budget en de Barneveldse bijdrage (vooralsnog) ongewijzigd. ,,Aanvragen worden binnen het wijkplatform met alle partijen besproken en beoordeeld.''
Andre op 18-04-2011 16:46
Het schrijven is een antwoord op een vraag van het CDA in november vorig jaar. De christendemocraten wilden weten wat de zinsnede dat er 'minder ruimhartig wordt omgegaan met het honoreren van verzoeken van wijkplatforms' Nou Meneer Schermers, u heeft toch gelijk met u twitter de tweet, De platforms zijn bij deze Failliet verklaard. maar ik denk dat de platforms dat zelf ook wel weten.
Ach................... op 18-04-2011 18:55
Toen het wijkplatform om maatregelen tegen de hondenpoep (zoals een poepzuiger) vroeg kon dat niet. Ook extra prullenbakken konden niet; er was geen geld. Nu lezen we dat er elk jaar geld overbleef??? Inderdaad, we zijn failliet; bestuurlijk failliet!
Och op 18-04-2011 23:07
wat kost een walletje opbouwen nou met deze recessie prijzen? Misschien opzoeken in de dikke van dalen.
mt op 19-04-2011 06:28
Er blijft elk jaar geld over, maar zit het ook daadwerkelijk in het potje of is het op gegaan aan feestjes binnen het gemeente huis???
Norschoter op 19-04-2011 09:59
Snoer de bevolking haar mond maar weer. Dat is het beleid van de gemeente. Machtig, oppermachtig willen ze zijn. De oranjevereniging weg, de buurtcommissies zo weinig geld geven dat er geen bestaansrecht meer is. Wel zo makkelijk om op zo'n manier van ze af te komen. Ga toch weg met dit bestuur!! Alles wat fout kan gaan is ook fout. Hoe kan de bevolking een motie van wantrouwen indienen? De bevolking heeft echter niets meer te vertellen en wordt onderdrukt. Ook een bepaalde religie wordt je geprobeerd op te leggen. GEMEENTE: We zijn jullie spuugzat!! Haal die plaat voor je kop weg en luister nu eens naar de bevolking!!
Dreamcatcher op 14-06-2011 13:06
Als Platform had/heb je toch niks in te brengen, de gemeente gebruikt deze alleen om haar vuile was via een andere weg aan de burger te melden om dan later de platforms de schuld te kunnen geven, 1 van de redenen dat het bijna voltallige bestuur van Norschoten in het verleden opstapte, er wordt toch niet geluisterd !!
Agenda Barneveldse Krant
22-02Ruim 20.000 euro tekort bij LTC Barneveld 22-02Kelderman zakt uit top-tien in Spanje 22-02"Renoveren dorpshuis 't Trefpunt ... 22-02Barnevelder krijgt 4 jaar cel wegens ...4 21-02Gewonde bij vechtpartij op A30 bij ... 21-02Auto botst tegen tractor in Kootwijkerbroek 21-02Actuele BarneveldseKrant.nl online ... 21-02Kippenren introduceert Kuikenloop 21-02Voordevliegers huldigt prijswinnaars
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
23-02Agenda Barneveldse Krant 20-02BDU-lezersactie: Maak kans op GRATIS ...1 16-02De Meerwaarde schorst docent1 21-02Harskamper ernstig gewond bij ongeval ... 21-02Gewonde bij vechtpartij op A30 bij ... 16-02Voetganger ernstig gewond bij aanrijding ... 21-02Auto botst tegen tractor in Kootwijkerbroek 17-02Barnevelder krijgt klappen in Amersfoort2 16-02Doorstart Loopfestijn Voorthuizen ... 18-02Jury Holland's Got Talent als sterren ...Meeste reacties
22-02Barnevelder krijgt 4 jaar cel wegens ...4 19-02Gemeente start 'supermarktstudie' ...3 17-02Afname inbraken ook dit jaar 'topprioriteit' ...2 17-02Barnevelder krijgt klappen in Amersfoort2 16-02Terschuurder en Harskamper moeten ...1 16-02De Meerwaarde schorst docent1 20-02BDU-lezersactie: Maak kans op GRATIS ...1 21-02Wegwerk in Barneveld Stroe en Kootwijkerbroek1Agenda




Misbruik



