
Huiskamerconcert Ramon Valle Trio en Jesse van Ruller
15-02-2012 00:00
0 reacties
PUTTEN - Ramon Valle Trio en mastergitarist Jesse van Ruller geven in de huiskamer een preview van hun nieuwe album Flashes from Holland. Het publiek krijgt een unieke kans om deze grote jazzartiesten persoonlijk te ontmoeten in intieme setting en krijgt de primeur van het kersverse album.
De Mecenas, organisator van exclusieve theater- en muziekoptredens, brengt het vierde concert uit van de reeks huiskameroptredens van jazzpianist Ramon Valle. Deze vinden steeds plaats in de monumentale Hoeve Groot Hussel in Putten. Ditmaal wordt voor het eerst Ramons nieuwe cd gepresenteerd.
Nieuw album
Flashes from Holland is geïnspireerd op alle indrukken die Ramon, sinds 1997 toen hij zich in Nederland vestigde, heeft opgedaan. Ramon is zich in al die jaren erg thuis gaan voelen in Nederland. Daarom besloot hij al deze 'flashes' uit zijn geheugen te vertalen naar muziek. Al componerend kwam Ramon erachter dat deze muziek, naast zijn triobezetting een gitarist nodig had. Zo is het idee ontstaan voor een gastmuzikant: de virtuoze gitarist Jesse van Ruller. Dit kwartet is geen typerend jazzkwartet: de muziek bestaat uit uiteenlopende muzikale invloeden, zoals klassiek, rock en latin. Het speelt wel volgens geschreven thema's, maar er is vooral veel ruimte voor improvisatie. Op zaterdag 10 maart presenteert Ramon Valle Flashes from Holland in het Bimhuis in Amsterdam en de avond ervoor een exclusieve kleinschalige presentatie in de huiskamer.
Tijdens de optredens staat de karakteristieke Puttense woonboerderij open voor zeer divers publiek. De muziek wordt op een andere wijze beleefd doordat de artiesten midden tussen het publiek spelen. Luisteraars zitten bij de open haard op grote fauteuils of op balken boven de voormalige koeienstal. De akoestiek werkt prachtig onder het hoge plafond. Ramon Valle houdt veel van het contact met zijn publiek en speelt graag in informele sfeer. Zijn enthousiasme en warmte geven zijn concerten een extra meerwaarde.
Veelzijdige masterpianist
Ramón Valle (29 oktober 1964) startte zijn pianostudie op zevenjarige leeftijd aan de Escuela Provincial de Arte in zijn geboortestad Holguín, Cuba. Ramon werd ontdekt toen hij in 1985 met de Cubaanse pianist Emiliano Salvador optrad in een dubbelconcert. Als soloartiest en als leider van zijn jazzkwartet Brújula, waarmee hij langs verschillende festivals tourde in Latijns-Amerika (Mexico, Bogotá, Colombia en Cuba (Havana Jazz Festival)), vestigde hij al snel zijn naam in de Cubaanse en Latijns-Amerikaanse jazzscene. In 2001 stond Ramon voor het eerst op het North Sea Jazz Festival en werd hij bestempeld als dé verrassing van het festival. Dankzij zijn klassieke muziekopleiding en liefde voor de Cubaanse muziekcultuur heeft hij een eigen geluid ontwikkeld: virtuositeit en expressie voeren de boventoon! In zijn muziek zijn ook de invloeden van Jarrett, Corea en Hancock terug te vinden. Hij speelde samen met trompettisten Roy Hargrove & Eric Vloeimans en zangeres Denise Jannah.
Publiek over het concert van Ramon Valle op 18 september in Putten:
Ramon is een fantastische en inventieve pianist, die voor verassende wendingen zorgt. Leuk was ook de interactie tussen de muzikanten die zichtbaar plezier hadden met elkaar....
... Door de kleinschaligheid kon het publiek tussendoor en achteraf praten met de artiesten en natuurlijk met de andere gasten, kortom: a good time was guaranteed for all!! (Biebsounds)
Vindingrijke Mecenas
De Mecenas is kunstproducent van muziek- en theaterproducties die tot stand komen buiten de podia en buiten subsidies om. Ze werkt samen met uiteenlopende bijzondere artiesten. Op vindingrijke wijze passen ze kunst in elk mogelijke context toe: bij mensen thuis, op de werkvloer, bij congressen, rondom thema's en gelegenheden. Kunst komt zo dichter bij het alledaagse.
Vrijdag 9 maart 2012: Ramon Valle Trio & Jesse van Ruller - Flashes from Holland
Artiesten: Gitaar: Jesse van Ruller / Piano: Ramon Valle / Drum: Owen Hart Jr. / Contrabas: Omar Rodriguez Calvo
Aanvang concert: 20.30 uur (inloop 20.00 uur)
Adres: Hoeve Groot Hussel, Stationsstraat 94, Putten
Entree: € 25,-, inclusief drankjes en hapjes
Reserveren: mail naar: info@demecenas.nl / 020 404 18 80 / www.demecenas.nl
Meer informatie op www.demecenas.nl / www.ramonvalle.nl
'HulpaanElkaar' opent tweede filiaal in Garderen
26-05Agenda Barneveldse Krant 25-05Brand in plantenperk Jan Seppenplein ... 25-05Motorrijdster over de kop op Postweg ... 25-05Afstemming woningbouw regio Food ... 25-05Vrouw gewond bij frontale botsing ... 25-05Nieuw sportveld op Lijsterhof in ... 25-05'Korting ruim miljoen van de baan ... 25-05Alle ogen gericht op Voorthuizen 25-05Barneveld klaar voor 'Spelen'
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 25-05Agenda Barneveldse Krant 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 21-05Sportschool Helsdingen in Barneveld ...30 19-05Bestuurder minibike gewond bij ongeval ... 19-05Een nieuw stukje Barneveld vanuit ...1 23-05Vijf gewonden bij ongeval Wesselseweg ...1 19-05SDVB start nacompetitie sterk 19-05VVOP en Terschuur tegenover elkaar 22-05Flinke stijging faillissementen in ...1Meeste reacties
21-05Sportschool Helsdingen in Barneveld ...32 24-05Provincie: 'Geen geld stoptrein Amersfoort ...2 22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Kootwijkerbroek is drie picknicktafels ...1 21-05Unieke titel voor DWS een feit1 21-05270 shantyzangers in centrum Barneveld1 19-05Een nieuw stukje Barneveld vanuit ...1 22-05Flinke stijging faillissementen in ...1 23-05Vijf gewonden bij ongeval Wesselseweg ...1










